نحوه انتخاب یک ارزیاب خانه در آمریکا و بهترین زمان برای انجام آن

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

همه صاحبان خانه بالاخره روزی باید خانه خود را ارزیابی (appraise) کنند. ارزیابی خانه برای خرید یا فروش، ابطال بیمه وام مسکن، آگاهی از ارزش واقعی مسکن و… لازم است. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت fool، در این زمینه به شما کمک می کند.

گاهی اوقات می توانید به عنوان فروشنده یا خریدار یک ملک، خودتان شخصی را برای ارزیابی خانه انتخاب کنید، اما گاهی اوقات بر طبق قرارداد باید از یک شخص تعیین شده کمک بگیرید.

  • فرایند ارزیابی و تخمین قیمت خانه چگونه است و بر چه اساسی می باشد؟

ارزیابی و قیمت گذاری بر روی املاک و مستغلات یک ارزیابی کاملا بی طرفانه در زمانی مشخص می باشد و بنا بر شرایط بازار املاک و مستغلات بر اساس تجزیه و تحلیل و بررسی تمام نکات و شرایط انجام می شود و به دلیل اینکه کاملا بی طرفانه انجام می شود، از صحت بالایی برخوردار است.

ارزیابی خانه می تواند به صورت مستقل از طرف شخص خریدار و یا صاحب خانه و یا شرکت وام دهنده با استخدام یک ارزیاب مستقل انجام شود. مهم است که ببینید که آیا خودتان می توانید ارزیاب استخدام کنید یا خیر.

  • چه زمانی نمی توانید ارزیاب مستقل استخدام کنید؟

هنگامی که پای بانک یا شرکت وام دهنده در میان باشد نمی توانید نسبت به ارزیابی خانه و تخمین قیمت آن به صورت مستقل اقدام کنید. معمولا بانک ها احساس می کنند در این صورت ممکن است نتیجه ارزیابی به طور نادرستی اعلام شود و برای همین خودشان شخصی را برای این کار تعیین می کنند.

برای اجرای عدالت، بانک ها شخصی را تعیین می کنند تا مسکن را ارزیابی کند تا بانک پول بیشتری از قیمت آن مسکن به شما وام ندهد. معمولا هزینه این ارزیابی در پایان جزو هزینه های نهایی یا بخشی از وام محسوب می شود.

البته شما می توانید یک ارزیاب مستقل هم استخدام کنید اما بانک نتیجه آن ارزیابی را معتبر نمی داند.

  • چه زمانی می توانید ارزیاب را به صورت مستقل استخدام کنید؟

اگر بخواهید ارزش دقیق خانه خود را بدانید، یا ریفایننس کنید، یا آن را به فروش گذاشته و قیمت مناسبی را برای آن در لیست فروش تعیین کنید، احتمالا خودتان شخصی را برای ارزیابی استخدام خواهید کرد. در صورتی که شما ورشکسته شده باشید نیز ممکن است بخواهید املاک خود را ارزیابی کنید تا ارزش مالی خود را حساب کنید و اگر در معرض ورشکستگی هستید اطمینان حاصل نموده و وام های اضافی را لغو کنید زیرا میزان بدهی شما از ارزش خانه بیشتر شده است.

  • هزینه انجام ارزیابی و تخمین قیمت معمولا چقدر است؟

هزینه ارزیابی و تخمین قیمت خانه بستگی به ایالتی که ملک در آن واقع شده و همچنین بزرگی ملک دارد که می تواند چیزی بین 300 الی 500 دلار باشد. برای بسیاری از مردم هزینه کردن برای یک ارزیابی مستقل ضرورتی ندارد اگر بتوانند از مشاور املاک یا بنگاه گواهی تحلیل مقایسه ای بازار Comparative Market Analysis (CMA) دریافت کنند.

اگر می خواهید برای ملک خود یک ارزیابی رسمی انجام دهید، ابتدا به دنبال ارزیاب های دارای مجوز در منطقه خود بروید و نظریات و تجربیات در مورد آنها را مطالعه نمایید تا در نهایت یک ارزیاب معتبر و قابل اعتماد پیدا کنید.

اگر شخصی که این کار را انجام می دهد تازه کار یا بی تجربه باشد ممکن است میزانی نادرست از ارزش اموال و دارایی شما به شما بدهد پس با آگاهی و تحقیق و بررسی انتخاب کنید.

  • تحلیل مقایسه ای بازار  Comparative Market Analysis (CMA)  و یا  رأی و نظر کارگزار در مورد ارزش ملک Broker Priced Opinion (BPO)  را در نظر بگیرید

در بیشتر موارد، یک ارزیابی رسمی، دقیق ترین ارزیابی و تعیین قیمت ملک را برای شما به همراه خواهد داشت، اما بسته به این که این ارزیابی برای چه چیزی مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است استفاده از یک ارزیاب مستقل خانه ایده خوبی نباشد. اگر لازم است که ارزش ملک خود را بدانید، شاید بهتر باشد پیش از استخدام یک ارزیاب رسمی، ابتدا از گزینه هایی چون CMA و BPO استفاده کنید تا در هزینه ها صرفه جویی کرده باشید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.