MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

چگونه می توان درآمریکا از معامله خرید یک ملک انصراف داده و عقب نشینی کرد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بیشتر قراردادهای خرید املاک دارای یک بازه زمانی 30 تا 60 روزه برای انعقاد قرارداد فروش و نهایی شدن آن هستند. این زمان زیادی است، و مسائل مهمی وجود دارند که ممکن است در طی این دوره تغییر کرده یا اشتباهاتی پدیدار شوند. به طور خلاصه، مهم نیست که شما چقدر برای امضای قرارداد خرید هیجان زده می شوید، واقعیت این است که دلایل بالقوه زیادی وجود دارند که باعث می شود شما بخواهید از آن معامله ملک منصرف شده و عقب نشینی نمایید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت fool، روش های ممکن برای انصراف و خارج شدن از قرارداد خرید یک ملک را شرح می دهد.

با این حساب، اگر می خواهید پس از امضا قرارداد از معامله املاک خارج شوید یک بررسی اجمالی در مورد آنچه که شما باید بدانید، وجود دارد.

شرایط بازرسی

اولین شرط مهمی که می توانید از آن برای خارج شدن از یک قرارداد املاک استفاده کنید، شرط بازرسی است. حتی اگر شما برای خرید ملکی موافقت خود را اعلام کنید، هنوز هم باید بین 3 تا 10 روز مهلتی را برای بازرسی این ملک داشته باشید تا دقیقاً بدانید که وارد معامله چه ملکی شده اید.

به طور کلی، خریداران جدی فقط به این دلیل که چیزی را که دوست ندارند در گزارش بازرسی پیدا می کنند، به سادگی از معامله ملک خارج نمی شوند. همیشه این گزینه وجود دارد که از فروشنده بخواهید تعمیرات لازم را در مورد ملک انجام دهد یا اعتبارات مالی برای پوشش هزینه های آن را بپردازد، و اعطای برخی از امتیازات از جانب فروشنده به خریدار پس از بازرسی کاملأ متداول و رایج است. این مهم است که بدانید در صورت تمایل خریدار، شرایط بازرسی راهی را به خریداران جهت انصراف و عقب نشینی از معامله ملک نشان می دهد.

شرایط تأمین منابع مالی

دومین شرط مهم و (طولانی مدت) مربوط به تأمین منابع مالی می باشد. اگر در ابتدا قصد گرفتن وام مسکن برای خرید ملک را دارید، در قرارداد به طور معمول ذکر گردد که فروش به توانایی خریدار در واجد شرایط بودن برای تأمین منابع مالی بستگی دارد. اگر خریدار واجد شرایط دریافت وام نباشد، شرایط احتمالی تأمین مالی راهی برای خروج از قرارداد فراهم می کند.

شرایط تأمین مالی چندین موضوع رایج دیگر را پوشش می دهد. به عنوان مثال، ارزیابی املاک با قیمت کمتر از قیمت خرید، دلیل متعارفی برای رد وام مسکن می باشد. اگر ملک درگیر موضوع صدور بیمه نامه باشد (بگویید که ملک به طور غیرمنتظره ای در یک منطقه سیل خیز قرار دارد) یا اگر حق مالکیتی طی دوره  بسته شدن قرارداد پوشش داده نشود. (توجه: اگر در حال پرداخت وجه نقدی برای یک ملک هستید، بد نیست که یک ارزیابی جداگانه در قرارداد در مورد این که ملک قابل بیمه شدن می باشد یا خیر، و شرط امکان حق مالکیت را داشته باشید.)

همچنین شایان ذکر است که معمولأ محدودیت زمانی در مورد شرایط تأمین مالی وجود دارد – اغلب حدود پنج روز کاری قبل از موعد برنامه ریزی شده برای بسته شدن قرارداد.

راه های دیگری که ممکن است بتوانید از قرارداد خارج شوید

علاوه بر شرایط بازرسی و تأمین مالی، چند روش دیگر وجود دارد که می توانید از معامله املاک منصرف شده و عقب نشینی نمایید:

  • عدم وجود همه امضاء های لازم: تا زمانی که همه طرفین نسخه نهایی را امضا نکنند، یک قرارداد ملکی نهایی نشده است. اگر در ابتدای معامله باشد و همه افراد امضا نکرده باشند، شما هنوز هم می توانید این راه آسان را برای خروج از معامله داشته باشید.
  • مهلت HOA: اگر این ملک در یک مجتمع HOA یا Condo واقع شده باشد، فروشنده باید تمام مدارک مربوطه مانند اظهارنامه و بیانیه قراردادها، شرایط و محدودیت ها (CC&R) را در اختیار شما قرار دهد. زمانی که تحویل داده شد، معمولأ چند روز فرصت دارید تا آنها را مرور کنید، و اگر مواردی را در مدارک دیدید که دوست نداشتید و مورد تأیید شما نبود، می توانید از معامله خارج شوید.
  • فروش خانه فعلی: یک شرط متعارف دیگر مربوط به فروش خانه فعلی شما است. این شرط معمولأ در صورت کاربرد در قرارداد خرید درج می گردد. اما حتی اگر این گونه نباشد، عدم فروش خانه فعلی شما می تواند گرفتن وام جدید را دشوار یا غیرممکن سازد، که می تواند عدم وجود شرایط تأمین مالی را مطرح کند.

اگر شما فقط بخواهید که از معامله خارج شوید، چه اتفاقی می افتد؟

اگر شما هیچ شرایط احتمالی را ندارید که بتوانید از آنها برای خروج از معامله استفاده کنید، و هیچ روش قراردادی دیگری وجود ندارد که بتوانید از قرارداد خرید ملک بازگردید، چه می شود؟ آیا این بدان معنی است که شما باید آن ملک را خریداری کنید؟

همیشه می توانید از قرارداد خرید املاک در هر زمان و قبل از انعقاد و بسته شدن قرارداد عقب نشینی کنید. هیچ راهی وجود ندارد که فروشنده بتواند شما را مجبور به خرید خانه کند. با این حال، اگر دلیل موجهی برای منصرف شدن از انجام معامله در قرارداد وجود ندارد، احتمالأ ودیعه خود را از دست خواهید داد.

بدانید که مدت زمان شما برای بستن قرارداد چقدر است و از شرایطی که ممکن است برای شما کارآیی داشته باشد آگاه باشید. حتی اگر در حال برنامه ریزی برای عقب نشینی نیستید، همیشه ایده خوبی است که بدانید که از چه طریقی می توانید از قرارداد خرید ملک خارج شوید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.