چه مبلغی را برای خرید یک خانه در آمریکا پیشنهاد دهیم؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

شما هفته ها به دنبال خانه گشته اید و سرانجام خانه مناسبی را برای خود و خانواده تان پیدا کرده اید. اما پیشنهاد اولیه شما باید چقدر باشد؟ آیا پیشنهاد شما باید با قیمتی بالاتر یا پایین تر از قیمت ذکر شده در لیست، یا برابر با قیمت ذکر شده در لیست شروع شود؟ تشخیص این که برای خرید یک خانه چه قیمتی را باید پیشنهاد دهید می تواند یکی از چالش برانگیزترین قسمت ها در فرآیند خرید یک خانه باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، در مورد میزان قیمت پیشنهادی برای خرید یک خانه به نکاتی اشاره می کند.

مطمئناً شما می خواهید با یک پیشنهاد رقابتی وارد فرآیند خرید خانه شوید، اما در ضمن نمی خواهید مبلغ بیش از اندازه ای پرداخت کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد مبلغ پیشنهادی، این شش عامل عنوان شده در ذیل را در نظر بگیرید و با نماینده مشاور املاک و مستغلات خود همکاری نمایید تا به شما در ارتباط با قیمت پیشنهادی ایده آل کمک کند.

1- بازار خود را بشناسید

بسیار مهم است که بدانید بازار منطقه مورد نظر شما در حال حاضر بازار خریدار است یا بازار فروشنده. بازار فروشنده می تواند برای خریداران سخت باشد و هزینه بیشتری برای شما در بر داشته باشد، به خصوص اگر شما اجازه دهید که احساساتتان به جای منطق در مورد قیمت پیشنهادی تصمیم گیری کند.

  • بازار خریدار منطقه ای است که در آن خانه های بیشتری برای فروش نسبت به خریداران فعال برای خرید آنها در لیست قرار دارند. چنین بازاری برای خریداران خانه یک مزیت است، به خصوص که فروشنده خانه یک فروشنده با انگیزه باشد، و بدون شک بهترین بازار برای یافتن و انجام معاملات است.
  • بازار فروشنده دارای خریداران مشتاقی است که به محض این که خانه ها در لیست فروش قرار گیرند، با یکدیگر رقابت می کنند. این نوع بازار برای فروشندگان یک مزیت است زیرا خانه ها اغلب به سرعت و بالاتر از قیمت ذکر شده در لیست به فروش می رسند.

2- خانه های فروشی همانند هم و قابل مقایسه با یکدیگر یا خانه هایی که اخیراً در منطقه مورد نظر شما فروخته شده اند و نظیر خانه ای هستند که شما می خواهید بخرید را شناسایی کنید.

خانه هایی که اخیراً در منطقه مورد نظر شما فروخته شده اند و همانند خانه ای هستند که شما می خواهید بخرید را شناسایی و با یکدیگر مقایسه کنید. به این خانه ها اصطلاحاً “comps” گفته می شود که مخفف کلمه “comparable” است. فروشندگان خانه جهت تعیین قیمت درخواستی خود از خانه های comps استفاده می کنند، در حالی که شما نیز می توانید از خانه های comps جهت تعیین میزان قیمت پیشنهادی برای خرید یک خانه استفاده کنید.

با دیدن لیست های آنلاین املاک و مستغلات فروشی می توانید خانه های comps را پیدا کنید، اما برای کسب اطلاعات دقیق تر و با جزئیات بیشتر می توانید بر نماینده املاک خود تکیه کنید. این امر به این دلیل است که لیست ها به طور معمول قیمت درخواست شده برای یک خانه را بیان می کنند، اما قیمت نهایی فروش آن را بیان نمی کنند، قیمت نهایی فروش بیشتر نشانگر قیمت خانه در بازار است.

خوشبختانه نماینده املاک و مستغلات شما به انواع بانک های اطلاعاتی دسترسی دارد که جزئیات بیشتری در مورد خانه های comps ارائه می دهد. نماینده شما اطلاعات را تفسیر می کند و یک قیمت پیشنهادی را برای شما می نویسد که برای شما و بازار فعلی مسکن کارایی داشته باشد. داشتن این اطلاعات به ویژه در هنگام شروع مذاکرات مهم است.

3- شرایط خانه در لیست قرار داده شده برای فروش را بدانید

شما باید شرایط خانه مورد نظر خود را با خانه هایی که تحت عنوان comps شناخته می شوند مقایسه کنید. اجازه دهید بگوییم خانه های قابل مقایسه همه دارای لوازم جدید هستند و با همان قیمت خانه ای که شما در نظر دارید فروخته می شوند، فقط با این فرق که خانه مورد نظر شما دارای لوازم قدیمی می باشد. شما می دانید که می توانید پیشنهاد قیمت کمتری بدهید زیرا وسایل خانه ها با یکدیگر مقایسه نمی شوند و احتمالاً لازم است که وسایل خانه را در آینده ای نه چندان دور ارتقاء دهید.

این مقایسه برای هر گونه تعمیرات یا به روز رسانی مورد نیاز در خانه صادق است. با نگاهی به وضعیت خانه هایی که اخیراً در همان محدوده لیست فروخته شده اند، ایده خوبی در مورد میزان ارزشی که این تعمیرات به خانه می دهند خواهید داشت.

4- ببینید اگر می توانید از قصد و نیت فروشندگان از فروش خانه آگاه شوید

فهمیدن اهداف فروشنده از فروش خانه خود می تواند یک برگ برنده در دست شما باشد. شاید فروشنده در حال جا به جایی برای کار باشد و پیشنهاد قیمت کمتری را برای فروش سریع خانه از جانب شما بپذیرد. یا شاید یک زوج مسن تر هستند که برای دوران بازنشستگی به دالاس در ایالت تگزاس می روند، اما زمان زیادی برای فروش خانه خود دارند و به همین دلیل بهترین پیشنهاد را می خواهند.

با نماینده املاک و مستغلات خود چک کنید شاید اطلاعاتی در مورد قصد فروشنده داشته باشد. ممکن است آنها هیچ اطلاعاتی نداشته باشند اما همیشه ارزش بررسی کردن را دارد. هنگامی که کمی از انگیزه فروشنده برای فروش خانه اطلاع دارید، در مورد میزان ارائه پیشنهاد قیمت، و شرایط دیگری که ممکن است برای فروشنده جذاب باشد، مانند بستن سریع قرارداد یا دادن زمان بیشتر به فروشنده برای جا به جایی وسایل، بینش مهمی را به دست می آورید.

5- از دلایل خود برای خرید یک خانه آگاه باشید

قبل از شروع به تهیه پیش نویس برای پیشنهاد قیمت، انگیزه خود را برای خرید خانه درک کنید. آیا قصد دارید 5 الی 10 سال در آن منطقه بمانید؟ آیا قصد دارید در آنجا ریشه داشته باشید؟ یا فکر می کنید مدت کوتاهتری در آنجا بمانید، یا احتمالاً قصد فروش خانه را پس از چند سال که بازار به گردش درآمد و بهتر شد دارید؟ هنگامی که جایگاه خود را مشخص کنید، می توانید یک پیشنهاد منطقی را بر اساس خواسته ها و نیازهای واقع بینانه خود ارائه دهید، نه این که اجازه دهید احساسات بر شما حاکم شود.

6- بودجه خود را در نظر داشته باشید

هر خریدار باید پیش از شروع به جستجوی خانه به دنبال یک وام از پیش تأیید شده باشد. این پیش تأییدیه برای وام اهرمی را برای ارائه یک پیشنهاد قاطع بر اساس منابع مالی فعلی و وام دهنده موجود ایجاد می کند. وضعیت از قبل تأیید شده شما سیگنالی برای فروشنده است مبنی بر این که در صورت ارائه پیشنهاد از پس بستن قرارداد خرید بر  می آیید.

طی مراحل تصویب وام، اطلاعات خوبی برای کمک به خود در درک مطالبات مربوط به بودجه ارائه می شود. واضح و بدیهی بودن این که وام دهنده با دادن مبلغ مشخصی وام به شما موافقت می کند به این معنی نیست که شما باید مبلغ درخواست شده برای خانه را به طور کامل پرداخت کنید. مبلغ وامی را که از قبل پیش تأییدیه آن را گرفته اید در نظر گرفته و با استفاده از یک ماشین حساب پرداخت وام، بازپرداخت ماهانه خود را محاسبه کنید. اطمینان حاصل کنید که علاوه بر هزینه های دیگر، در صورت درخواست بیمه خصوصی وام مسکن (PMI) از طرف وام دهنده، می توانید آن را هم تهیه کنید. یک بودجه معقول و منطقی متناسب با سبک زندگی ای که در آن خانه خواهید داشت در نظر بگیرید.

اکنون که بازار، انگیزه خرید و فروش خانه، و بودجه خود را درک کرده اید، آماده ارائه پیشنهاد هستید.

هنگامی که احساس می کنید باید مبلغ کمتری از آنچه در لیست فروش ذکر شده است پیشنهاد دهید

از آنجا که تمام تحقیقات را انجام داده اید می دانید که اگر خانه مورد نظر شما دارای شرایط و وضعیت های ذیل باشند، می توانید قیمتی کمتر از آنچه در لیست فروش ذکر شده است پیشنهاد دهید:

  • خانه نیاز به تعمیرات کلی یا جزئی دارد
  • شما در وضعیت بازار خریدار هستید و گزینه های زیادی برای خرید خانه دارید
  • فروشنده نیاز به فروش سریع خانه دارد

در صورت وجود هر یک از این سه عامل اصلی، می توانید به راحتی پیشنهادی پایین تر از مبلغ ذکر شده در لیست ارائه دهید. مشاور املاک شما می تواند در تعیین مبلغ منطقی پیشنهاد شما کمک کند.

هنگامی که احساس می کنید باید همان قیمت ذکر شده در لیست فروش را پیشنهاد دهید

این خانه باید آماده برای سکونت بوده و احتمالاً نیاز به تعمیرات بسیار کمی داشته باشد. این پیشنهاد اگر حداکثر بودجه شما باشد، می تواند گزینه های شما را برای مذاکره از بین ببرد. نماینده املاک و مستغلات شما می تواند در این زمینه کمک کند و تشخیص دهد که مذاکره برای شما بهتر است یا خیر.

هنگامی که احساس می کنید بایدقیمتی بالاتر از قیمت خانه در لیست فروش را پیشنهاد دهید

اگر خانه در یک بازار رقابتی قرار دارد و شما عاشق منطقه، مدارس، امکانات و غیره هستید، ارائه پیشنهادی بالاتر از قیمت ذکر شده خانه در لیست فروش منطقی است. با این حال ارائه پیشنهاد با قیمتی بالاتر از لیست می تواند خطرناک باشد به خصوص اگر در یک بازار فروشنده باشید. ممکن است وام دهنده شما نیاز به یک ارزشیابی احتمالی داشته باشد تا مطمئن شود خانه ارزش قیمت پیشنهادی شما را دارد. توجه زیادی به موجودی خانه های موجود در بازار و پیشنهاد حداکثری خود داشته باشید. شما نباید وارد یک جنگ مزایده ای شده و در نهایت مبلغ بیش اندازه برای خانه ای بپردازید که ارزش آن بسیار کمتر از مبلغ پرداختی شما است.

خرید یک خانه بسیار هیجان انگیز است، اما مهم است که احساسات خود را کنترل کنید. وقتی نسبت به نوع بازار منطقه مورد نظر خود آگاهی پیدا کردید و برای یادگیری در مورد خانه و فروشنده وقت کافی گذاشتید، می توانید با ارائه یک پیشنهاد صحیح خود را از خطر پرداخت هزینه بیش از حد حفظ کنید. اگر تمامی مطالب مذکور در بالا را مد نظر قرار داده اید و خانه مورد نظرتان را بی نقص یافتید، پیشنهادی را که با آن احساس راحتی می کنید ارائه داده و وارد مذاکره شوید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.