برنامه ای برای مدیران املاک پس از همه گیری بیماری COVID-19

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

افزایش چشمگیر بیماری کووید 19 در ماه های اخیر ثابت کرده است که این ویروس یک خطر جدی باقی می ماند، اما با واکسن هایی که اکنون توزیع می شوند، سرانجام پایان همه گیری قابل مشاهده است. با توزیع واکسن ها، ما می توانیم به سمت برنامه ریزی برای جهانی پس از همه گیری حرکت کنیم.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد راهکارها و روش های تأمل با مستأجران، توضیحاتی را ارائه می دهد.

ویروس کرونا تقریبأ بر روی هر صنعتی تأثیر گذاشته است و مدیریت املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه این بیماری مشکلاتی را با خود به ارمغان آورده است، اما حداقل می توانیم یک چیز مثبت از آن یاد بگیریم، این که یک نجات دهنده باشیم. بنابراین به این موضوع پرداخته می شود که مدیران املاک باید درسی را که از این بیماری همه گیر آموخته اند را در مورد عملیات پس از همه گیری خود بکار گیرند.

  1. به برقراری ارتباط ادامه دهید

در ماه مارس سال 2020، نگرانی در مورد این مسئله وجود داشت که مدیران و مستأجران املاک ممکن است به طرز زشت و ناخوشایندی در مقابل یکدیگر قرار بگیرند. مدیران هوشمندی مشاهده شده اند که به جای عدم صبر و تحمل در مورد پرداخت اجاره از جانب مستأجران، با شنیدن حرف ها و گوش دادن به جزئیات مشکلات آنها، نسبت به مستأجران خود دلسوزی می کنند و مستأجر به بهترین وجه با آنها ارتباط برقرار می کند. همه چیز از آنجا شروع می شود که هر دو طرف بتوانند آزادانه با یکدیگر صحبت کنند. ما با مستأجران خود نسبت به گذشته روابط بهتری داریم و من می دانم که ما در این امر تنها نیستیم. به همین دلیل ما قصد نداریم به سادگی به روال سابق خود بازگردیم. ما می خواهیم سطح ارتباطی که با مستأجر خود به دست آورده ایم را حفظ کنیم. اگر مدیر املاک هستید، توصیه می شود شما نیز همین روش را پیش بگیرید.

  1. بازرسی را به طور کامل انجام دهید

روش دیگری که بکار گیری آن در طی این همه گیری از جانب مدیران املاک مشاهده شده است، فرآیند بررسی و تحقیق در مورد مستأجر احتمالی است. از آنجا که در این مورد تخلیه و اخراج مستأجر از ملک هیچگاه یک گزینه نمی باشد، حاشیه خطا در پذیرش درخواست  مستأجر برای اجاره ملک حتی کمتر شده است. پذیرش مستأجری که سرانجام به شما چاره ای جز اخراج وی و تخلیه ملک نمی دهد، پیش از این همه گیری یک مشکل بدون راه حل بود. در طی این همه گیری، مدیران درسهایی با عواقب بسیار بدتری را در مورد پذیرش یک مستأجر که امکان اخراج وی وجود ندارد، آموخته اند. به این ترتیب، افراد باهوش در تجزیه و تحلیل متقاضی اجاره ملک کار سخت تری را آغاز کردند تا حدی مطمئن  شوند که مستأجر از پرداخت مانده بدهی اجاره بهای خود عدول نمی کند. آنها در حال انجام بررسی های دقیق تر و گسترده تر در زمینه سوابق مستأجران هستند، و بیشتر با صاحبخانه های قبلی مستأجر تماس می گیرند و از آنها در مورد درآمد مطمئن مستأجر پرس و جو می کنند. این ها تمام مواردی است که باید پس از این همه گیری به خود انتقال داده و بکار گیریم.

  1. انتظار تحقق این امر قبل از بیماری کووید را نداشته باشید

اوضاع هرگز دقیقاً به همان شکل قبل از شیوع این ویروس برنخواهد گشت و این واقعیتی است که همه ما باید به تنهایی با آن کنار بیاییم. چنین پدیده ای ناگزیر اثرات باقیمانده دائمی خواهد داشت. مانند هر سختی بزرگ دیگری، بهترین کاری را که می توانیم با این مشکل انجام دهیم این است که از آن بیاموزیم و اجازه دهیم ما را برای هر چیزی که در آینده ممکن است بوجود بیاید آماده کند.

در مدیریت املاک، ما آموخته ایم که ارتباطات در هر شرایطی چه برای صاحبخانه و چه برای مستأجر به نفع هر دو است، خواه این مسئله مربوط به نگهداری، مشکلات مالی و یا سایر نگرانی ها باشد. مطمئنأ این صنعت در نهایت سازگار می شود، یاد می گیرد و پیشرفت می کند و باعث می شود سال 2021 سال بهتری نسبت به سال 2020 باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا