اثبات میزان درآمد جهت دریافت وام مسکن در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

تأیید میزان درآمد یک بخش اصلی از درخواست وام مسکن است. اما به غیر از ارائه و تحویل چند فیش حقوقی ،چیزهای بیشتری برای اثبات میزان درآمد وجود دارد. شما باید بتوانید اثبات کنید که درآمدتان پایدار است. هنگامی که پیش پرداخت خود را پرداخت می کنید، ممکن است مجبور باشید منبع آن پول را نیز نشان دهید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت mortgageloan، در مورد اثبات میزان درآمد جهت دریافت وام مسکن توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

اگر شما اخیراً فارغ التحصیل شده اید و شغل خوبی برایتان در نظر گرفته شده است، یا اخیراً شغل خود را تغییر داده یا این که تازه کار خود را شروع کرده اید، صرف نظر از این که چقدر درآمد دارید ممکن است برای واجد شرایط شدن جهت دریافت یک وام معمولی دچار مشکل شوید، مگر این که بتوانید نشان دهید که درآمدتان پایدار است.

شرایط لازم در رابطه با میزان درآمد برای دریافت وام مسکن چه هستند؟

اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم، چه میزان درآمد برای واجد شرایط شدن جهت دریافت وام مسکن نیاز دارید؟ در اینجا مسئله این نیست که چقدر درآمد دارید، بلکه مهم این است که چه مقدار از درآمد خود را برای بازپرداخت اقساط وام مسکن و سایر بدهی ها پرداخت خواهید کرد.

قانون متداول این است که بازپرداخت های ماهانه شما برای وام، شامل مالیات بر املاک و بیمه صاحبخانه، نباید بیش از 28 درصد از درآمد ناخالص شما باشد. پرداخت کل بدهی ها، بعلاوه مواردی نظیر کردیت کارت ها و وام خودرو نباید بیش از 36 درصد باشد. اینها نسبت های بدهی به درآمد شما نامیده می شود.

اکثر وام دهندگان به راحتی وام هایی را به وام گیرندگان با نسبت بدهی به درآمد 43 درصدی و کردیت خوب و حتی در صورت وجود عواملی مانند پیش پرداخت زیاد یا وام گیرنده ای دارای ذخایر مالی قابل توجه اعطا می کنند.

اگر مطمئن نیستید که آیا درآمد کافی برای دریافت وام دارید یا خیر، یک ماشین حساب محاسبه کننده میزان درآمد لازم جهت دریافت وام می تواند به شما کمک کند تا تمام اعداد، پرداخت ماهانه بدهی، هزینه خرید مسکن خود را تجزیه و تفکیک کنید و دریابید که برای دریافت یک وام با مبلغ و بهره مشخص به چه میزان درآمد نیاز دارید.

فراهم کردن اسناد و مدارک برای اثبات میزان درآمد.

برای تأیید درآمد شما، وام دهنده احتمالاً به چند فیش حقوقی اخیر و جدیدترین فرم W-2 شما نیاز دارد. در بعضی موارد ممکن است وام دهنده از کارفرمای شما یک نامه برای تأیید میزان درآمد شما بخواهد، مخصوصاً اگر اخیراً شغل خود را تغییر داده باشید.

شکل دیگر تأیید درآمد، اظهارنامه مالیاتی فدرال دو سال آخر شما خواهد بود که وام دهنده مستقیماً از سازمان امور مالیاتی دریافت خواهد کرد. وام دهنده شما می خواهد که حداقل دو سال درآمد ثابت داشته باشید تا وام را تصویب کند. این بدان معناست که در این مدت دو سال هیچ وقفه ای در شغل شما وجود نداشته باشد. اگر شغل خود را در همان زمینه کاری قبلی تغییر داده باشید مشکلی نیست.

اثبات میزان درآمد برای افراد خود اشتغال.

اظهارنامه های مالیاتی شکل اصلی تأیید درآمد افراد خود اشتغال است، اگرچه ممکن است از شما خواسته شود تا برای نشان دادن سود و زیان خود صورت وضعیت سود و زیان ارائه دهید. وام دهندگان می خواهند حداقل یک سابقه دو ساله در تجارت با درآمد پایدار یا در حال افزایش ببینند. به خاطر داشته باشید که هرگونه کسر و کم نشان دادن تجارت و درآمد در اظهارنامه مالیاتی به منظور کاهش مالیات، در آمد شما را کم نشان داده که اغلب منجر به محدودیت میزان وام و وام های کوچکتر برای افراد خود اشتغال می شود.

یک راه حل در این مورد این است که در جستجوی یک وام با میزان درآمد اظهار شده از طریق یک وام دهنده خصوصی باشید، نه یک وام مسکن معمولی که از طریق نهادهایی مانند FHA، Fannie Mae، یا Freddie Mac پشتیبانی می شود.

اگر پولی برای پیش پرداخت دریافت کرده باشید.

سرانجام، اگر اخیراً مبلغ زیادی دریافت کرده اید و قصد دارید از آن به عنوان پیش پرداخت خرید خانه استفاده کنید، باید بتوانید نحوه دستیابی به آن را نیز اثبات نمایید. اگر هدیه ای از طرف والدین یا سایر اقوام شما بوده است، به یک نامه از طرف آنها احتیاج دارید مبنی بر این که این پول واقعاً هدیه است و شما ملزم به بازپرداخت آن نیستید. اگر برای جمع آوری پول اتومبیل دوم خود را فروخته اید، باید قبض فروش آن را نشان دهید. نکته اصلی برای وام دهندگان این است که مطمئن شوند که پول واقعاً متعلق به شما است نه بخشی از یک وام خصوصی که علاوه بر بازپرداخت اقساط وامی که می خواهید دریافت کنید، مسئول بازپرداخت آن نیز خواهید بود.

شفافیت مهمترین چیز در هنگام اثبات درآمد است، حال این درآمد به هر روشی که می خواهد باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: mortgageloan.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.