برای قیمت مسکن چه اتفاقی می افتد؟

تغییرات اخیر در قیمت مسکن برای بسیاری مهم است زیرا بازار مسکن برای بهار آماده می شود. سیر در سرفصل های گمراه کننده و داده های گیج کننده می تواند سخت باشد، بنابراین چیزی وجود دارد که باید در مورد قیمت خانه های امروزی بدانید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد قیمت مسکن در بازار توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

روند قیمت های محلی خانه همچنان بسته به بازار متفاوت است. اما با نگاهی به داده های ملی، دکتر ناتالیا پولکوفنیچنکو (Nataliya Polkovnichnko Ph.D.)، اقتصاددان ناظر در آژانس مالی مسکن فدرال (FHFA)، چنین توضیح می دهد:

قیمت خانه های ایالات متحده آمریکا در چهار ماه گذشته تا حد زیادی بدون تغییر بوده و نزدیک به بالاترین حد خود در تابستان 2022 باقی مانده است. در حالی که نرخ های بالاتر بهره وام مسکن تقاضا برای خرید مسکن را سرکوب کرده است، موجودی کم خانه برای فروش به حفظ قیمت نسبتاً ثابت خانه کمک کرده است.

تغییرات ماه به ماه قیمت مسکن در نمودار زیر قابل مشاهده است. این داده ها همچنین نشان می دهد که کاهش ارزش قیمت ها در ماه آگوست به اوج خود رسیده است. از آن زمان، هرگونه استهلاک حتی ملایم تر بوده است. به عبارت دیگر، امروز قیمت مسکن در یک سقوط آزاد نیست.

این امر برای شما چه معنایی دارد.؟

اگر در حال حاضر صاحب خانه هستید، ممکن است نگران کوچکترین کاهش قیمت باشید. اما به خاطر داشته باشید که ارزش خانه در چند سال گذشته چقدر رشد کرده است. در مقایسه با آن رشد، هرگونه کاهشی که در سطح ملی شاهد آن هستیم احتمالاً حداقل خواهد بود. سلما هپ (Selma Hepp)، اقتصاددان ارشد CoreLogic، چنین می گوید:

… در حالی که قیمت ها از ماه نوامبر به کاهش خود ادامه داده اند، نرخ کاهش کمتر از آنچه در تابستان مشاهده شد بود و هنوز هم به کاهش تجمیعی 3 درصدی قیمت ها از اوج بهار گذشته منجر می شود.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که هر بازار محلی متفاوت است. به همین دلیل است که اگر قصد دارید در بهار امسال حرکتی انجام دهید، ضروری است که برای آخرین اطلاعات در مورد قیمت خانه ها در منطقه خود به یک متخصص اعتماد کنید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.