چقدر باید برای خرید یک خانه هزینه کنیم؟ پنج نکته برای کمک به تصمیم گیری.

زمانی که تصمیم به خرید خانه گرفتید، گام بعدی این است که تصمیم بگیرید واقعاً چقدر می توانید هزینه کنید. برای کمک به شما در شروع کار و آسانتر کردن این فرآیند، پنج نکته وجود دارد که هنگام تصمیم گیری درباره میزان هزینه ای که باید برای یک خانه انجام دهید، باید آنها را رعایت نمایید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Redfin، این پنج مورد را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

1- بدانید که چه درصدی از درآمد شما باید به وام مسکن شما اختصاص یابد.

برای محاسبه مبلغی که می توانید هر ماه برای وام مسکن پرداخت کنید، با جمع کردن درآمد ناخالص سالانه خود از همه منابع درآمدی، از جمله حقوق، دستمزد، انعام و کمیسیون شروع کنید. اگر همسر یا شریکی دارید که درآمد او نیز به وام مسکن کمک می کند، حتماً آن را نیز لحاظ کنید. مجموع آن را بر 12 مقسیم کنید تا درآمد ماهانه خود را به دست آورید و از این رقم به عنوان مبنای محاسبات وام مسکن خود استفاده کنید.

هنگامی که درآمد ماهانه خود را مشخص کردید، زمان آن است که از قانون 36/28 پیروی کنید. طبق این قانون نباید بیش از 28 درصد از درآمد ماهانه خود را به مسکن و بیش از 36 درصد را به تمام بدهی های معوق از جمله وام مسکن اختصاص دهید. با ماندن در این پارامترها، بودجه کافی برای مواد غذایی، سوخت، تعطیلات و پس انداز برای آینده خود خواهید داشت.

2- از یک ماشین یا نرم افزار محاسبه گر برای این که متوجه شوید توانایی و استطاعت مالی برای خرید خانه با چه قیمتی را دارید، استفاده کنید.

با وارد کردن اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی، درآمد سالانه، پس انداز برای پیش پرداخت، و هزینه های ماهانه جاری، این محاسبه گر می تواند یک نمای کلی از نوع خانه ای که می توانید بخرید را ارائه دهد.

افزودن فیلترهای پیشرفته مانند بیمه ماهانه صاحبخانه، نرخ بهره وام مسکن، بیمه خصوصی وام مسکن (در صورت لزوم)، نوع وام و نرخ مالیات بر دارایی می تواند محاسبات شما را اصلاح و دقیق تر کند. هر چه داده های بیشتری وارد کنید، به یافتن قیمت ایده آل خانه ای که می توانید بخرید نزدیکتر خواهید بود.

3- نرخ فعلی بهره وام مسکن را در نظر بگیرید.

نرخ بهره وام مسکن مبلغی است که وام دهنده در ازای وام دادن پول به خریدار دریافت می کند. به عنوان درصد سالانه از کل مبلغ وام بیان می شود اما در بازپرداخت ماهانه وام مسکن محاسبه می شود. نرخ بهره وام مسکن ارائه شده یک عامل اصلی در تعیین این که آیا توانایی خرید خانه را دارید یا خیر می باشد. توجه به این نکته ضروری است که حتی یک تغییر و تفاوت کوچک در نرخ بهره وام مسکن، مانند یک امتیاز پایه (یکصدم درصد)، می تواند به معنای تفاوت بین استطاعت داشتن و مقرون به صرفه بودن یا غیر قابل خرید بودن یک خانه برای شما باشد. حتماً تحقیق کنید و با وام دهندگان متعددی صحبت کنید تا بهترین نرخ بهره وام مسکن را پیدا کنید.

4- هزینه های اضافی خرید خانه را در نظر بگیرید.

همه چیز به قیمت خانه مورد نظر شما مربوط نمی شود. در زیر هزینه های رایج مربوط به خرید خانه آورده شده است:

بزرگترین هزینه اولیه پیش پرداخت است. هنگام خرید خانه، پیش پرداخت پول نقدی است که برای خرید خانه پرداخت می کنید. در میان وام های مختلف موجود، می توانید شرایط پیش پرداخت را بین 3 تا 20 درصد قیمت خرید خانه پیدا کنید. اگر پیش پرداخت شما کمتر از 20 درصد باشد، احتمالاً نیاز به پرداخت برای خرید بیمه خصوصی وام مسکن Private Mortgage Insurance (PMI) دارید. این بیمه برای محافظت از وام دهنده در صورت عدم بازپرداخت وام مسکن از جانب شما می باشد. هزینه PMI بین 0.5 تا 1 درصد وام سالانه شما است و این مبلغ به بازپرداخت ماهانه شما اضافه می شود.

به یاد داشته باشید که هزینه های بستن قرارداد را  نیز لحاظ کنید. هزینه های بسته شدن قرارداد معمولاً شامل هزینه های وام دهنده و هزینه های شرکتی پول خرید نزد او به امانت نگه داشته می شود، بیمه و مالیات است که همه اینها برای نهایی کردن فروش خانه و تحویل آن به صورت قانونی به شما ضروری است. انتظار می رود بین 3 تا 6 درصد از کل قیمت خرید خانه را برای هزینه های بستن قرارداد بپردازید. به عنوان مثال، اگر در حال خرید یک خانه 500,000 دلاری در آستین هستید، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه های بستن قرارداد بین 15,000 الی 30,000 دلار باشد. این هزینه ها همراه با پیش پرداخت در هنگام بستن قراردا خرید خانه پرداخت می شود.

5- به یاد داشته باشید که صاحب خانه بودن با هزینه های مکرر همراه است.

هنگامی که روز بسته شدن قرارداد خرید خانه به پایان می رسد، مسئولیت های شما تمام نشده است.مطمئن شوید که بودجه کافی برای پوشش هزینه های ماهانه خانه خود اختصاص داده اید. علاوه بر این عاقلانه است که مقداری پول برای انجام تعمیرات و به روز رسانی خانه خود در آینده پس انداز کنید.

هزینه های آب و برق و … . اگر در گذشته مستأجر بوده اید، ممکن است هنگام خانه دار شدن با هزینه های آب و برق آشنا نباشید. تخمین این هزینه ها می تواند دشوار باشد زیرا برخی از صاحبخانه ها هزینه های فاضلاب، آب و دفع زباله را در اجاره بها پوشش می دهند. به عنوان یک صاحبخانه جدید، باید برنامه ریزی کنید که برای این خدمات، علاوه بر وام مسکن خود، هزینه اینترنت، تلویزیون کابلی، گاز طبیعی و برق را بپردازید.

مالیات بر ملک و بیمه. هنگام خرید خانه، در هنگام بسته شدن قرارداد خرید خانه، از شما انتظار می رود که بخشی اولیه از مالیات بر دارایی و بیمه صاحب خانه را بپردازید. با این حال، تا زمانی که صاحب خانه هستید، باید با این هزینه ها همراه باشید. مالیات بر املاک و بیمه صاحبان خانه می توانند بسته به ارزش خانه شما، محل آن و هر تغییری که ممکن است سالانه ایجاد شود متفاوت باشد.

هزینه تعمیر و نگهداری خانه و تعمیرات اضطراری. به عنوان یک صاحبخانه، این مسئولیت با شما است که در صورت خراب شدن یا آسیب دیدن چیزی اقدام کنید. این آسیب می توانند در اثر خرابی یک دستگاه، نشت لوله آب، خرابی سیستم تهویه مطبوع یا طوفان باشد که موجب آسیب هایی مانند ترک خوردن سقف یا از ریشه درآمدن درختان باشد. علاوه بر این، مهم است که برای کارهایی که باید به طور دوره ای انجام شوند، پول کنار بگذارید، مانند تمیز کردن ناودان ها و فرش ها. برای فهرستی جامع از وظایف نگهداری خانه تهیه کرده و آن را بررسی کنید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.