آنچه خریداران خانه باید در مورد کردیت اسکور بدانند.

اگر به خرید خانه فکر می کنید، باید بدانید که کردیت اسکور شما بخش مهمی از پازل برای واجد شرایط بودن جهت دریافت وام مسکن است. وام دهندگان کردیت شما را بررسی می کنند تا توانایی شما در پرداخت به موقع، بازپرداخت بدهی ها و موارد دیگر را ارزیابی کنند. کردیت اسکور همچنین عاملی است که به تعیین نرخ بهره وام مسکن شما کمک می کند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد کردیت اسکور و تأثیر آن بر واجد شرایط شدن برای دریافت وام مسکن و میزان نرخ بهره وام، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

مقاله ای از Bankrate چنین توضیح می دهد:

کردیت اسکور شما یکی از مهمترین عواملی است که وام دهندگان هنگام درخواست وام مسکن از جانب شما در نظر می گیرند. نه فقط برای واجد شرایط بودن جهت خود وام، بلکه برای حالات و شرایط مختلف وام: به طور معمول، هر چه میزان کردیت اسکور شما بالاتر باشد، نرخ بهره کمتر و واجد شرایط برای وام بهتری خواهید بود.

این بدان معنی است که کردیت اسکور شما ممکن است در حال حاضر برای برنامه های خرید خانه شما اهمیت بیشتری پیدا کند زیرا نرخ بهره وام مسکن یک عامل کلیدی در مقرون به صرفه بودن، به ویژه امروز است. طبق گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، میانگین کردیت اسکور در ایالات متحده برای کسانی که وام مسکن می گیرند 765 است. اما این بدان معنا نیست که کردیت اسکور شما باید پرفکت باشد. مقاله ای از Business Insider به طور کلی توضیح می دهد که چگونه محدوده امتیاز FICO شما می تواند تأثیر گذار باشد:

… برای خرید خانه به کردیت اسکور پرفکت نیاز ندارید. … هدف از گرفتن کردیت اسکور در محدوده خوب (670 تا 739) شروعی عالی برای واجد شرایط بودن جهت دریافت وام مسکن خواهد بود. اما اگر می خواهید واجد شرایط برای پایین ترین نرخ بهره وام مسکن شوید، سعی کنید کردیت اسکور خود را در در محدوده خیلی خوب (740 تا 799) به دست آورید.

کار با یک وام دهنده معتمد بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد این که چگونه کردیت اسکور شما می تواند در وام خانه شما و نرخ بهره وام مسکن شما تأثیر بگذارد، است. همانطور که امتیاز FICO می گوید:

در حالی که بسیاری از وام دهندگان از کردیت اسکورهایی نظیر امتیاز FICO برای کمک به تصمیم گیری در مورد وام استفاده می کنند، هر وام دهنده ای استراتژی خاص خود را دارد، از جمله سطح ریسکی که قابل قبول می دانند. هیچ حد امتیاز واحدی وجود ندارد که توسط همه وام دهندگان مورد استفاده قرار گیرد و بسیاری از عوامل دیگری وجود دارد که وام دهندگان ممکن است برای تعیین نرخ بهره واقعی وام مسکن شما از آنها استفاده کنند.

اگر به دنبال راه هایی برای بهبود کردیت اسکور خود هستید، Experian برخی از مواردی را که ممکن است بخواهید بر روی آنها تمرکز کنید برای شما مشخص می کند:

  • سابقه پرداخت شما: تأخیر در پرداخت می تواند با کاهش امتیاز شما تأثیری منفی بر روی کردیت اسکور شما داشته باشد. بر روی پرداخت به موقع و پرداخت سریع هزینه های معوق موجود تمرکز کنید.
  • مبلغ بدهی شما (مطابق با محدودیت های کردیتی شما): وقتی نوبت به میزان کردیت در دسترس شما می رسد، هر چه کمتر از آن استفاده کنید، بهتر است. روی پایین نگه داشتن این عدد تا حد امکان تمرکز کنید.
  • درخواست ها برای کردیت: اگر به دنبال خرید خانه هستید، برای یک کردیت جدید درخواست ندهید. هنگامی که برای کردیت جدید درخواست می دهید، ممکن است منجر به پرس و جو و بررسی سخت و موشکافانه در مورد کردیت شما شود که امتیاز کردیت شما را کاهش می دهد.

هنگامی که آماده شروع فرآیند خرید خانه هستید، یک وام دهنده می تواند ارزیابی کند که کردیت اسکور شما در کدام محدوده قرار می گیرد و در مورد مشخصات هر نوع وام به شما اطلاعات بیشتری می دهد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.