فروشندگان خانه اجازه ندهند که دو موضوع مانع از فروش خانه آنها شود.

دو موضوع کلیدی مانع از فروشندگانی می شود که به فکر فروش خانه خود هستند. این احساس به دلیل نرخ بالای بهره وام مسکن و نگرانی از این که نتوانند خانه ای برای خرید پیدا کنند می باشد، و این در حالی است که عرضه خانه برای فروش نیز بسیار کم است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، دو موضوع که ممکن است موجب شود تا فروشندگان خانه از فروش خانه خود عقب نشینی نمایند را مورد بررسی قرار می دهد.

بیایید وارد هر یک از این دو چالش شویم و توصیه های مفیدی در مورد چگونگی غلبه بر این موانع به شما بدهیم.

چالش اول: عدم تمایل به دریافت نرخ بالای بهره وام مسکن.

بر طبق نظر آژانس مالی مسکن فدرال (FHFA)، میانگین نرخ بهره وام مسکن برای صاحبان خانه های فعلی دارای وام مسکن، کمتر از 4 درصد است (به نمودار زیر توجه نمایید):

اما امروزه میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت که به خریداران خانه ارائه می شود نزدیک به 7 درصد است. در نتیجه بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند به جای نقل مکان به یک خانه دیگر با هزینه وام بالاتر، در خانه فعلی خود بمانند. این وضعیتی است که به عنوان اثر قفل نرخ بهره وام مسکن شناخته می شود.

توصیه: ممکن است انتظار نتیجه ندهد و بی فایده باشد.

در حالی که کارشناسان پیش بینی می کنند که نرخ بهره وام مسکن امسال به تدریج با کاهش تورم کاهش می یابد، این لزوماً به این معنی نیست که باید برای فروش خانه خود منتظر باشید. پیش بینی نرخ بهره وام مسکن بسیار سخت است. و در حال حاضر قیمت مسکن دوباره در حال افزایش است. اگر اکنون به خانه دیگری نقل مکان کنید، حداقل هنگام خرید خانه بعدی خود بر افزایش قیمت خانه غلبه خواهید کرد. و اگر نظر کارشناسان درست باشد و نرخ بهره وام مسکن کاهش یابد، همیشه می توانید بعداً وام مسکن خود را ریفاینانس کنید.

چالش دوم: ترس از پیدا نکردن خانه ای برای خرید.

هنگامی که بسیاری از صاحبان خانه تمایلی به دریافت نرخ بالای بهره وام مسکن ندارند، خانه های کمتری برای فروش وارد بازار مسکن می شوند. این موضوع موجودی مسکن فروشی را پایین نگه می دارد. همانطور که لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) توضیح می دهد:

موجودی مسکن فروشی در ماه های آینده و حتی تا چند سال آینده کم خواهد ماند. برخی از صاحبان خانه ها پس از قفل کردن نرخ بهره وام مسکن که در سال های اخیر از لحاظ تاریخی پایین بودند، تمایلی به معامله ندارند.

حتی اگر می دانید که این عرضه محدود مسکن به خانه شما کمک می کند تا در بین خریداران مشتاق متمایز شود، اما ممکن است موجب شود که برای فروش تردید داشته باشید زیرا نمی خواهید برای پیدا کردن خانه ای برای خرید تلاش کنید.

توصیه: جستجوی خود را گسترش دهید.

اگر ترس از این که نتوانید خانه بعدی خود را پیدا کنید، اصلی ترین چیزی است که مانع شما برای فروش خانه فعلی می شود، به یاد داشته باشید که همه گزینه های خود را در نظر بگیرید. نگاهی به انواع مسکن از جمله کاندوها، خانه های شهری و حتی خانه های نوساز می تواند به شما کمک کند تا از بین آنها بیشتر انتخاب کنید. بعلاوه، اگر بتوانید کاملاً از راه دور یا به صورت ترکیبی کار کنید، ممکن است بتوانید مناطقی را که قبلاً جستجو نکرده بودید در نظر بگیرید. اگر بتوانید دورتر از محل کار خود نگاه کنید، ممکن است گزینه های مقرون به صرفه تری داشته باشید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.