10 مانع در مسیر خریدن خانه در آمریکا

در فرآیند و مسیر خرید یک مسکن جدید، ممکن است با موانع بسیار زیادی مواجه شوید، که برای غلبه بر آنها، باید اطلاعات لازم را کسب نمایید. روش ها و قوانین انجام معاملات  قانونی در زمینه خرید مسکن در ایالت های مختلف آمریکا متفاوت است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت investopedia، 10 مورد از رایج ترین مشکلات احتمالی در فرآیند خرید مسکن در آمریکا، و راه های مقابله با آنها را شرح می دهد.

 

.

1- نتایج بازرسی در مورد وجود موریانه، آسیب وسیعی را نشان می دهد

وام دهنده، یک بازرسی دقیق (Home Inspection) در مورد وجود حشراتی مانند موریانه یا مورچه جونده چوب را در منزل (به هزینه شما، که معمولاً کمتر از 100 دلاراست) انجام خواهد داد تا از وجود یا عدم وجود این حشرات اطمینان حاصل نماید. این بازرسی، از منافع وام دهنده در ملک مورد نظر محافظت می کند.

اگر این بازرسی هر گونه شواهدی در مورد آلودگی بیش از حد منزل و صدمات وسیع وارده به منزل را نشان دهد، و در صورتی که قبل از قطعی شدن معامله، فروشنده منزل، هزینه رفع این مشکلات را پرداخت نکند، تا زمانی که توافق شما در مورد خرید دارای احتمالات مناسبی در این زمینه می باشد که در قرارداد درج شده اند، این انتخاب را دارید که از توافق مربوط به خرید منزل مذکور خارج شوید.

.

 

2- ارزیابی قیمت منزل به اندازه کافی بالا نیست

در صورتی که ارزیابی قیمت منزل (Home Appraisal) به اندازه کافی بالا نباشد، بانک مربوطه جهت حفظ منافع خود و اطمینان از برابر بودن حداقل ارزش خانه با مبلغ پرداختی شما جهت خرید خانه، مجدداً با هزینه شما این ارزیابی را انجام خواهد داد. در این حالت این امکان وجود دارد که قیمت مطلوب تری را در مورد منزل از یک ارزیاب دیگر بدست آورد، و اگر شرایط فروش اجباری منزل رخ دهد، زیان های وارد شده را می توان جبران نمود.

در صورتی که ارزیابی انجام شده در مورد قیمت منزل بسیار پایین باشد، یا فروشنده باید قیمت فروش منزل را پایین بیاورد یا شما مبلغ مابه التفاوت آن را با قیمت واقعی منزل پرداخت کنید.

3- ابهاماتی در مورد مشخصات مربوط به خرید منزل وجود دارد

در طول فرآیند خرید منزل، شما شرکتی را برای تحقیق در مورد وجود یا عدم وجود مشکلات قانونی در زمینه مالکیت خانه، منع قانونی برای معامله خانه مورد نظر، مشکلات و محدودیت های احتمالی در مورد بیمه خانه، و وجود مدعیان احتمالی برای مالکیت خانه مورد نظر خود استخدام می کنید تا پس از تحقیق بیمه نامه عنوان منزل را صادر نماید.

این کار تحقیق در مورد سند و مشخصات مربوط به منزل نام دارد، و تضمین می کند که هیچ فرد دیگری  ادعای حقوقی نسبت به ملکی که شما می خواهید بخرید (مانند IRS، دولت و یا یک فرد وابسته به فروشنده)، ندارد. بیمه سند منزل، از شما در برابر هر گونه ادعاهای آینده در مورد این ملک محافظت می کند.

4- نتایج بازرسی انجام شده در مورد منزل، نواقص عمده ای را نشان می دهد

در اکثر قراردادهای پیشنهاد خرید مسکن، بند نتایج بازرسی احتمالی درج می شود. چنانچه نتایج بازرسی انجام شده وجود مشکلات جدی را در خانه نشان دهد، خریدار می تواند بدون جریمه شدن از انجام معامله خرید انصراف بدهد.

در صورت عدم درج، اگر بر اساس نتایج بازرسی انجام شده از خریداری خانه انصراف دهید، ممکن است مبلغ زیادی را در انجام این معامله خرید از دست بدهید. حال اگر تصمیم به ادامه فرآیند مذاکره با فروشنده برای تعمیر خانه، یا تأمین اعتبار برای انجام تعمیرات توسط خودتان را در هنگام قطعی نمودن معامله خرید منزل دارید، می توانید فرایند خرید را متوقف کنید و قطعی شدن معامله خرید را به تأخیر بیاندازید.

5- شما با دلسردی در این مورد اقدام می کنید و یا فروشنده منصرف می گردد

قرارداد فروش منزل، دلایل قابل توجیهی را برای خریدار یا فروشنده مطرح می کند، که بتوانند بدون پرداخت جریمه، از انجام معامله انصراف دهند. با این حال، اگر به غیر از موارد قابل توجیه ذکر شده در قرارداد، تصمیم بگیرید که نمی خواهید فرایند خرید منزل را ادامه بدهید  (به عنوان مثال، چون خانه دیگری پیدا کردید که آن را بیشتر دوست دارید)، مبلغ عمده ای را در این مورد از دست خواهید داد. زیرا انصراف خریدار باعث ایجاد تأخیر زمانی در فروش منزل و ایجاد خسارات مالی برای فروشنده می گردد.

برعکس، اگر فروشنده بدلیل خواسته قلبی خود و به این علت که پیشنهاد بهتری برای فروش منزل خود پیدا کرده است، تصمیم به انصراف از معامله بگیرد، شما حق قانونی خواهید داشت که خسارت وارد شده به خودتان را از فروشنده درخواست کنید.

6- تأمین مالی شما جهت خرید منزل انجام نمی شود

هرگز بدون دریافت پیش تأییدیه های لازم هیچگونه پیشنهاد خریدی را برای منزل مورد نظر خود ارائه ندهید. ابتدا باید تعهد کتبی در مورد وام مورد نیاز از یک بانک مبنی بر اینکه بانک یک وام به مقدار معینی را به شما پرداخت می کند، دریافت کنید. و فروشندگان نیز قبل از دریافت پیش تأییدیه توسط خریدار، پیشنهادات خرید او را برای خرید منزل خود نباید بپذیرند.

با این حال، اگر مواردی مثل افزایش شدید نرخ بهره، تغییر وضعیت شغلی و کاهش درآمد شما به عنوان خریدار، یا کاهش امتیاز اعتباری شما پیش آمد و قطعی شدن وام شما با مشکل مواجه شد، از وام دهنده خود بپرسید که چگونه می توانید از بروز مشکلاتی مانند این موارد جلوگیری کنید.

7- تصمیم می گیرید که نمی خواهید در یک منطقه با خطر بالا زندگی کنید

در برخی ایالت گزارش اعلام خطرات طبیعی ضروری می باشد، که در حین معامله خرید، یک مدرک دریافت خواهید کرد که خطرات طبیعی که ممکن است بر روی خانه تأثیر بگذارد (به عنوان مثال، سیل، زلزله، آتش سوزی) را بیان می کند. در این حالت، وام دهنده می تواند شما را ملزم کند که بیمه خطر بالاتری (بالاتر از بیمه صاحب خانه خودتان) را خریداری نمایید.

این نیز هزینه ای است که شما باید هر ماه آن را بپردازید تا وام پرداخت شود. بنابراین، برای جلوگیری از شرایط غیر منتظره و ناخوشایند در هنگام انجام معامله، قبل از اینکه پیشنهاد خرید خود را به فروشنده اعلام نمایید، در مورد احتمال خطرات موجود و نوع بیمه اضافی و میزان هزینه آن از طریق مراجع ذیصلاح تحقیق نمایید.

8- منزل مذکور قابلیت بیمه شدن را ندارد

اگر یک خانه به دلیل ریسک بالای خطر قابلیت بیمه شدن را نداشته باشد، نمی توانید آن را خریداری کنید. مگر اینکه خانه را بصورت نقدی خریداری نمایید. زیرا وام دهندگان شما را ملزم می کنند که منزل را بیمه نموده و تا زمانی که وام را پرداخت می نمایید، بیمه منزل را حفظ کنید.

9- تفاوت های بین برآورد هزینه با حسن نیت و فرم 1-HUD وجود دارد

پس از دریافت پیش تأییدیه وام ارائه پیشنهاد خرید یک ملک خاص ، وام دهنده به شما یک برآورد با حسن نیت ارائه خواهد داد که جزئیات هزینه های قطعی در مورد دریافت مبلغ وام مورد نیاز برای خرید منزل را برای شما بیان می کند.

برآورد بر اساس حسن نیت، یک پیش نویس تقریبی از آن چیزی است که فرم 1-HDU حداقل 24 ساعت قبل از قطعی شدن معامله خرید منزل به شما ارائه خواهد داد. این برآورد باید یک تقریب نزدیک به برآورد واقعی باشد (با 10 % اختلاف)، در صورتی که نتوانید وام دهنده را در مورد هزینه های اضافی متقاعد کنید، بهترین گزینه می تواند این باشد که از فروشنده درخواست کنید تا تاریخ قطعی شدن معامله خرید منزل را تمدید کند و در این فرصت منبع مالی جایگزینی را برای این مورد تأمین کنید تا خانه مورد نظر خود را بدون مشکل خریداری نمایید.

10- اشتباهاتی که باعث جلوگیری از قطعی شدن به موقع معامله می گردند

اگر هر کدام از طرفین دخیل در قطعی شدن معامله اشتباه کنند، قطعی شدن معامله مورد نظر شما ممکن است به تعویق بیفتد.

با توجه به مطالب مشخص شده در قرارداد خرید که ممکن است اشتباهات در آنها باعث ایجاد تأخیر در قطعی شدن معامله شود، در صورت قطعی نشدن به موقع معامله خرید، ممکن است مجبور باشید که برای هر روز تأخیر به فروشنده جریمه پرداخت کنید. همچنین، فروشنده می تواند از تمدید نمودن تاریخ قطعی شدن معامله خرید خودداری کند و بنابراین، کل معامله می تواند از بین برود.

آموزش لازم برای دستیابی به یک پایان موفقیت آمیز

برای آشنا شدن با فرآیند معامله خرید، و مشکلات احتمالی که ممکن است رخ دهد وقت کافی بگذارید تا بتوانید معامله خرید خود را به خوبی پیش ببرید و آمادگی ذهنی، فکری و مالی لازم را برای انجام این معامله کسب نمایید. بسیاری از موارد باید در یک دوره کوتاه مدت اتفاق بیفتند، در غیر این صورت می تواند تأثیرات مهمی بر روی معامله خرید داشته باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: investopedia.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن ایرانیان آمریکا" نمی باشد.
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن