مقایسه وام “Hard Money” و وام “Soft Money”، در آمریکا و سه تفاوت میان آنها

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

سرمایه گذاری در بخش املاک، به صورت خرید منزل و یا اجاره دادن آن، روشی است که عده بسیار زیادی از مردم با استفاده از این روش به پول فراوانی دست پیدا می کنند.

برای افرادی که برای اولین بار در بخش املاک سرمایه گذاری می کنند، یادگیری و درک ورود به این صنعت و خروج از آن یک امر بسیار ضروری است. پیدا کردن یک وام مناسب برای سرمایه گذاری در زمینه املاک می تواند بسیار حیاتی باشد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت massrealestatenews، مشخصات و تفاوت میان وام  ” Hard Money” و وام  ” Soft Money” را مورد بررسی قرار می دهد.

وام Hard Money و وام Soft Money، تفاوت میان آنها

دانستن تفاوت های اصلی بین وام Hard Money و وام Soft Money برای سرمایه گذاران در زمینه مسکن بسیار مهم است، زیرا می تواند منجر به پیدا کردن روش های مناسبی برای سرمایه گذاری افراد علاقمند در این زمینه گردد. سه تفاوت اصلی بین این دو نوع وام به شرح ذیل می باشند:

کردیت

یک تفاوت بسیار مهم بین وام Hard Money و وام Soft Money، نحوه تأمین و تضمین بازپرداخت این وام ها می باشد. در اکثر وام هایی که بصورت سنتی واگذار می شوند و همچنین وام مسکن، که به عنوان وام Soft Money نیز شناخته شده اند، بازپرداخت این وام از محل کردیت خریدار خانه، میزان درآمد خریدار خانه، و دیگر عوامل تأمین و باز پرداخت آن تضمین می شود. حال آنکه وجه تمایز وام Hard Money از وام Soft Money این است که وام Hard Money بوسیله ارزش ملک مورد سرمایه گذاری به عنوان وثیقه پس از انجام تعمیرات تأمین می گردد.

تفاوت دیگری که بین وام Hard Money و وام Soft Money وجود دارد این است که چگونه یک معامله و خرید ملک می تواند به سرعت به سرمایه گذاری در املاک و کسب سود و درآمد تبدیل شود. بررسی زمینه های کردیتی و سوابق موجود خریدار خانه برای پرداخت وام Soft Money، می تواند مدت زیادی و گاهی اوقات حتی هفته ها طول بکشد تا تکمیل شود.

اما تأیید وام Hard Money بسیار سریع تر انجام می شود، زیرا وام Hard Money به جای بررسی های کردیتی طولانی مدت،  بوسیله ارزش املاک پس از تعمیرات لازم تضمین می گردد. چند روز پس از تأیید، وام های Hard Money را می توان دریافت و سرمایه گذاری نمود. وام Hard Money روشی بسیار ایده آل برای پیشرفت سریع در معاملات املاک است.

برای افرادی که دارای کردیت مالی کمتری نسبت به کردیت مورد نیاز برای دریافت وام هستند، و یا هیچگونه سرمایه شخصی برای این منظور ندارند، وام های Hard Money می تواند یک روش سریع برای تأمین سرمایه گذاری در بخش املاک با ریسک پایین باشد.

نرخ های بهره وام

یک تفاوت اساسی بین وام های Hard Money و وام های Soft Money، میزان نرخ بهره آنها است. نرخ بهره این وام ها بر اساس نحوه تأمین و تضمین و طول مدت بازپرداخت تعیین می شوند. وام هایی که به واسطه ملک به عنوان وثیقه، پس از تعیین ارزش تعمیر ملک تأمین می شوند، دارای نرخ های بهره بالاتری نسبت به وام های معمولی و سنتی مشابه خود می باشند. دلیل این نرخ های بهره بالاتر این است که وام دهندگانی که وام Hard Money را ارائه می دهند،  در هنگام تأمین وام شما ریسک بیشتری را می پذیرند. آنها باید میزان نرخ بهره بالاتری را برای وام در نظر بگیرند تا این اطمینان را پیدا کنند که عایدی خود را از طریق بهره وام پرداخت شده دریافت می کنند.

در هنگام ارائه وام های کوتاه مدت و مبتنی بر ARV (After Repair Value) و همچنین ارائه وام هایی که مبتنی بر دارایی های کردیتی و شخصی نمی باشند، این وام ها باید دارای مدت زمان کوتاه تر و نرخ های بهره بالاتری باشند تا خطرات اعطای وام به سرمایه گذاری های پر ریسک، نادیده گرفته شوند. با پیش پرداخت بیشتر، شما متوجه تغییرات قابل توجهی در نرخ بهره ها و امتیازات وام پرداخت شده خواهید شد. آخرین تفاوت اصلی بین وام های Hard Money و وام های Soft Money،  طول مدت وام است.

شرایط / طول مدت وام

طول مدت وام مسکن استاندارد 30 سال است که بر اساس ارزش ملک بوده و دارای نرخ بهره کمتر می باشد. از این وام می توان برای خرید یک منزل کوچکتر و اقامت در آن استفاده نمود، نه تجارت ملک. به همین دلیل است که دارایی های شخصی، کردیت اسکور و سابقه اشتغال برای بیشتر افرادی که به دنبال وام سنتی هستند کاربرد دارد.

وام های Hard Money برای پرداخت وام های کوتاه مدت با هدف خرید منزل، تعمیر، و سپس فروش و یا اجاره ملک طراحی می شوند. مدت زمان بازپرداخت وام های HardMoney در طولانی ترین مدت، بین 6 ماه تا 2 سال است. وام های Hard Money، به سرمایه گذاران فرصت لازم را می دهند تا در زمان نسبتاً سریعی نسبت به خرید منزل، تعمیر آن، فروش منزل و بازپرداخت وام اقدام کنند، و هر چه سریعتر از سود مرتبط با سرمایه گذاری خود بهره مند شوند. بسته به نوع وام، امکان تمدید وام مسکن نیز وجود دارد.

خلاصه

با تفاوت های قابل توجهی که در مورد نحوه تأمین و ضمانت وام، مدت بازپرداخت و نرخ های بهره وام وجود دارد، انتخاب بهترین وام مسکن می تواند بسیار مشکل باشد. به نظر می رسد که برای سرمایه گذاران در امور املاک، که بدنبال یک وام سریع، بدون وابستگی به دارایی های شخصی آنها برای مدت کوتاه تر، و بدون هیچگونه زحمتی می باشند، وام Hard Money بسیار ایده آل است. اما برای کسانی که به دنبال یک وام بلند مدت با بلندترین مدت بازپرداخت و کمترین نرخ بهره هستند، یک وام  Soft Money برای تأمین نیازهای سرمایه گذاری آنها بهتر است.

1- کردیت: وام Soft Money، با استفاده از کردیت اسکور شخص، دارایی ها و سپس تعیین میزان بهره و توانایی فرد متقاضی برای وام گرفتن، پرداخت می شود. وام Hard Money، با استفاده از ارزش ملک پس از تعمیر، امکان سرمایه گذاری سریع و کاهش ریسک برای سرمایه گذار، پرداخت می گردد.

2- نرخ های بهره: وام های Hard Money، مدت بازپرداخت کوتاهتری را ارائه می نمایند و ریسک قابل ملاحظه تری را برای وام دهنده در بر دارند که منجر به ایجاد نرخ بهره های وام بالاتری نسبت به نرخ بهره وام های Soft Money می شوند.

3- مدت زمان بازپرداخت وام: مدت زمان بازپرداخت وام Soft Money، مانند وام های مسکن معمول، تقریباً 30 سال است، در حالی که وام های Hard Money برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مانند خرید و فروش سریع یک ملک مناسب تر می باشند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: massrealestatenews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا