6 راه برای برنده شدن در مزایده در بازار داغ خرید و فروش مسکن در آمریکا

اگر شما در بازار مسکنی هستید که تعداد خانه های عرضه شده کم باشد، اما میزان تقاضای خرید و تعداد خریداران بالا باشد، شما در واقع در یک جنگ مالی و سرمایه گذاری قرار دارید. در این حالت ممکن است مدام مجبور شوید قیمت پیشنهادی خود را برای خرید ملک مورد نظر بالا ببرید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت nerdwallet، شش راه برای برنده شدن در چنین مزایده ای را برای شما شرح می دهد.

1. تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه نموده و از طریق امتیاز اعتباری خود از بانک ها درخواست وام کنید و در این صورت پس از گرفتن تاییدیه اقدام به شرکت در مزایده کنید. هرگز قبل از اطمینان از نظر مالی هیچ پیشنهادی را برای خرید عنوان نکنید.

2. از یک متن با عنوان  clause escalation  استفاده کنید. در این بند شما می توانید اشاره کنید که صرفا تا چه حد  می توانید قیمت پیشنهادی خود را بالا ببرید. در صورتی که پیشنهاد آخر کمتر از پیشنهاد شما باشد، شما برنده مزایده خواهید شد.

به عنوان مثال شما پیشنهاد خود را 200,000 دلار مطرح کرده اید اما در بند escalation مطرح کرده اید که با افزایش 2,000 دلاری از بیشترین پیشنهاد تا سقف 210,000 دلار می توانید قیمت را افزایش دهید. اما اگر پیشنهادی بالاتر از 210,000 دلار وجود داشته باشد شما دیگر از مزایده خارج می شوید. اضافه کردن یک بند تشدیدی (clause escalation) ایده بسیار هوشمندانه ای است، اما قیمت افزایشی شما نباید بیشتر از بودجه تان باشد.

3 . قیمتی را پیشنهاد دهید که موجب کم شدن پیشنهادات دیگر و محدود شدن احتمالات شود. برای ارائه پیشنهاد هر چه بهتر لطفا از مشاوران املاک و افراد حرفه ای مشاوره بگیرید و یک قیمت مناسب و پیشنهادی عالی با توجه به امور مالی و پشتیبانی خود ارائه دهید.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

4 . در زمان شرکت در مزایده سعی کنید انعطاف پذیر و با حوصله باشید. به تعویق انداختن روز تخلیه می تواند پیشنهاد شما را بسیار جالب توجه نشان دهد حتی در صورتی که پیشنهاداتی بالاتر از پیشنهاد شما وجود داشته باشد. این فرصتی است تا شخص بتواند خانه مناسب دیگری برای خود پیدا کند. این روند می تواند تاثیر چشمگیری در پیروز شدن شما در مزایده داشته باشد. به خاطر داشته باشید هر گونه مشاوره با املاک و افراد حرفه ای می تواند کمک زیادی به شما در این رابطه بکند.

5 . نامه ای صادقانه از علاقه خود به خانه را برای فروشنده بنویسید. برخی مواقع حرف هایی که از صمیم قلب گفته می شود تاثیر زیادی بر روی شخص فروشنده می گذارد و نظر شخص را جلب می کند. بدین ترتیب شما می توانید نامه ای بنویسید و دلایل خود را از خرید خانه و علاقه خود به آن بیان کنید. توضیح دهید داشتن آن خانه به چه دلیل برای شما مهم است. حتی اطلاعات شما در صفحات اجتماعی و غیره نیز برای فروشنده و وکلا و افراد متخصص و مشاورین املاک مهم هستند. چرا که آن ها قطعا بررسی خواهند کرد که آیا گفته های شما صحیح است و یا شما سابقه خوبی دارید و یا یک کار ثابت و مناسب برای خود دارید.

6 . خود را بازنده جنگ داغ مزایده ندانید. اگر شما در یک مزایده مورد را از دست دادید و فروشنده پیشنهاد دیگری را قبول کرد خود را هرگز بازنده این میدان ندانید و اگر همچنان به داشتن این خانه علاقه داشتید به وکلا و مشاوران تخصصی خود بگویید تا با فروشنده تماس بگیرند. فروشنده از بین پیشنهادات برتر به دنبال بهترین گزینه می گردد و سپس تمامی شرایط را ارزیابی خواهد کرد و نتیجه را اعلام خواهد کرد. بالاترین پیشنهاد خرید از نظر قیمت همیشه بهترین پیشنهاد برای شخص فروشنده نیست. با افراد حرفه ای و متخصص و مشاوران املاک همکاری کنید تا بتوانید با داشتن برنامه و استراتژی قوی، پیشنهادات بهتری بدهید و برنده میدان شوید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: nerdwallet.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا