میزان فعالیت بازستانی ملک در آمریکا به پایین ترین سطح خود از سال 2005 رسید

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بازستانی ملک در ایالات متحده آمریکا همچنان رو به کاهش می باشد که نشانه خوبی از قوی بودن بازار مسکن و اقتصاد است.

براساس آخرین گزارش data solutions ATTOM، فعالیت بازستانی ملک یا Foreclosure در سه ماهه سوم سال 2019 کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود در طی 15 سال گذشته رسید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشره شده در وبسایت housingwire، گزارشات در مورد فعالیت بازستانی ملک در آمریکا را ارائه می دهد.

گزارش مربوط به بازار بازستانی ملک در آمریکا نشان داد که تعداد خانه هایی که وارد پروسه Foreclosure در سه ماهه سوم سال 2019،  نسبت به سال گذشته 19 درصد کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود از سه ماهه دوم سال 2005، به یک کاهش 13 ساله رسید. در سه ماهه سوم مجموع 143,105 ملک در ایالات متحده با پرونده های بازستانی ملک، که شامل عدم پرداخت بدهی، مزایده های برنامه ریزی شده یا بازپرداخت های بانکی است، وجود داشت.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

این گزارش نشان دهنده یک کاهش 6 درصدی نسبت به سه ماهه قبلی و کاهش 19 درصدی نسبت به سال گذشته است. تمامی فعالیت های بازستانی ملک در سه ماهه سوم 49 درصد کمتر از میانگین قبل از رکود 278,912 ملک همراه با پرونده های بازستانی ملک در هر سه ماه بین سه ماهه اول سال 2006 و سه ماهه سوم سال 2007 بود،  دوازدهمین سه ماهه متوالی که فعالیت بازستانی ملک ایالات متحده در زیر میانگین قبل از رکود ثبت شده است.

بر طبق نظر تاد تتا (Todd Teta)، مدیر ارشد data solutions ATTOM، فعالیت بازستانی ملک در ایالات متحده آمریکا همچنان رو به کاهش می باشد که نشانه خوبی از قوی بودن بازار مسکن و اقتصاد است. هرچند برخی از ایالت ها امسال شاهد افزایش میزان فعالیت بازستانی ملک در خود بوده اند که موجب نگرانی هایی نیز می باشد. اما به طور کلی، تعداد بازستانی های ملک، نشان می دهد که خریداران خانه می توانند در بازار املاک آمریکا خانه های خود را تهیه کنند و وام دهندگان نیز در هنگام وام دادن به خریدارانی که شانس کمی برای بازپرداخت دارند، محتاط عمل می کنند.

بر اساس این گزارش، به طور کلی، شروع فعالیت بازستانی ملک در ایالات متحده از سه ماهه دوم تا سوم به 8 درصد کاهش یافته و از سه ماهه سوم سال 2018، 15 درصد کاهش داشته است.

این روند توسط برخی از ایالت ها از جمله 14 ایالت که افزایش سالانه بازستانی ملک را در سه ماهه سوم سال 2019 آغاز کردند، متوقف شد. این ایالت ها شامل مونتانا با 33 درصد، جورجیا با 32 درصد، واشنگتن تا 16درصد، لوئیزیانا تا 15 درصد و میشیگان تا 12 درصد افزایش می باشند.

همچنین، این گزارش حاکی از آن است که وام دهندگان، 34,432 ملک را از طریق قانون بازستانی ملک در سه ماهه سوم پس گرفتند، که نسبت به سه ماهه قبلی 6٪ رشد داشته اما نسبت به سال گذشته 33٪ کاهش داشته است.

مدت زمان قانون بازستانی ملک در آمریکا نیز در سه ماهه سوم افزایش یافت. املاک مشمول این قانون در سه ماهه سوم به طور متوسط ​​841 روز در روند بازستانی ملک بوده اند که نسبت به 716 روز در سه ماهه قبلی و 713 روز نسبت به سه ماهه سوم سال 2018، افزایش داشته است. این بالاترین سطح از سه ماهه چهارم سال 2017 می باشد.

گزارش ATTOM، گزارش دیگری را از CoreLogic در این هفته بازتاب داد که نشان داد میزان بازستانی ملک (که CoreLogic آن را به عنوان سهمی از وام ها در این قانون در نظر می گیرد) اکنون در کم ترین میزان آن در بیش از 20 سال گذشته می باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: housingwire.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا