نظر کارشناسان در مورد کند شدن روند اقتصاد چیست؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بیشتر اقتصاد دانان پیش بینی می کنند که رکود اقتصادی قریب الوقوع است، زیرا نتیجه عقب نشینی اقتصاد ناشی از COVID-19 است.

مسکن آمریکا، با انتخاب مطلب منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters، اخبار زیر را به اطلاع شما می رساند.

رکود اقتصادی کاهش چشمگیر فعالیت های اقتصادی در  کل اقتصاد است، که بیش از چند ماه طول می کشد و معمولاً در تولید ناخالص داخلی (GDP) واقعی، درآمد واقعی، اشتغال، تولید صنعتی و عمده فروشی ها – خرده فروشی ها قابل مشاهده است.”

بیل مک براید (Bill McBride)، بنیانگذار شرکت calculated risk، معتقد است که ما در حال رکود اقتصادی هستیم:

وی گفت: “با توقف ناگهانی اقتصادی و بسته شدن بسیاری از ایالت ها با تعطیلی مدارس، کافه ها و رستوران ها، نظر من این است که اقتصاد ایالات متحده اکنون در رکود اقتصادی است (در مارس 2020 آغاز شد) و تولید ناخالص داخلی در Q2 (فصل دوم سال) به شدت کاهش می یابد. طول دوره رکود بستگی به طول دوره همه گیری دارد.”

  • عمق این پدیده چقدر خواهد بود؟

هیچکس به طور قطع نمی داند. بستگی به این دارد که چقدر طول می کشد تا بتوانند این ویروس را شکست دهند. گلدمن ساکس  (Goldman Sachs) پیش بینی می کند نیمه اول سال، دشوار خواهد بود، اما اقتصاد در نیمه دوم بهبود می یابد.

پیشبینی شرکت Wells Fargo هم حاکی از این است که هنگامی که میزان همه گیری ویروس به اوج خود برسد، انتظار داریم که بهبودی اقتصاد در سه ماهه آخر سال و به ویژه در سال 2021 افزایش یابد.

باز هم، هیچ کس با اطمینان نمی داند که شیوع این بیماری تا چه مدت زمانی ادامه خواهد داشت. امید این است که در طی چند ماه آینده این مشکل برطرف شود. بیشتر افراد موافق هستند که وقتی این امر اتفاق افتاد، اقتصاد به سرعت قدرت خود را دوباره به دست خواهد آورد.

  • ختم کلام

این ویروس نه تنها بر سلامت جسمی آمریکایی ها بلکه در سلامت مالی آن ها نیز تأثیر دارد. هرچه زودتر آن را شکست دهیم، زودتر زندگی ما به حالت عادی باز خواهد گشت.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا