MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

چرا بحران بازستانی ملک در آمریکا برای سال 2021 پیش بینی نمی شود

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

کم کم مهلت برنامه های فوربرنس که برای حمایت از وام گیرندگانی که با شیوع ویروس کرونا دچار مشکل مالی شده بودند، به پایان می رسد. بسیاری از افراد از خودشان می پرسند که آیا دوباره با بحران بازستانی ملک مشابه آنچه که در سال 2008 رخ داد، مواجه خواهیم شد؟ پاسخ منفی است، زیرا برنامه هایی چیده شده تا از بروز چنین بحرانی جلوگیری شود.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند.

امسال صاحبان خانه می توانند با درخواست فوربرنس به مدت 180 روز از پرداخت اقساط وام مسکن خود معاف شوند.  پس از انقضاء این زمان باز می توانند 180 روز اضافی درخواست کنند که در مجموع 360 روز پرداخت معوقه خواهند داشت. بعد از پایان این مدت، باید با وام دهنده خود تماس بگیرید تا ببینید چه برنامه هایی برای بازپرداخت این اقساط معوقه وجود دارد. راه های متعددی هست که به بازستانی ملک هم منتهی نمی شود.

بسیاری از مالکان خانه نگرانند که مجبور شوند در پایان طرح فوربرنس، هزینه های معوق خود را یکجا پرداخت کنند. خوشبختانه این باور درست نیست. Fannie Mae اعلام کرده است که کسی مجبور نیست که تمام هزینه های معوق را به طور یکجا پرداخت کند، مگر اینکه استطاعت مالی آن را داشته باشد.

همچنین با بررسی آمار افرادی که از طرح فوربرنس استفاده می کنند، مشاهده می کنیم که تعداد این افراد در طول سال کاهش یافته و کمتر از پیش بینی هاست. این یعنی تعداد افرادی که در خطر بازستانی ملک قرار دارند، کم است، و خیلی ها که در طرح فوربرنس ثبت نام کرده بودند نیازی به آن پیدا نکردند. Mark Fratantoni، معاون و اقتصاددان ارشد Mortgage Bankers Association توضیح می دهد: “تقریباً دو سوم وام گیرندگان که از طرح فوربرنس خارج شده اند، موفق به پرداخت اقساط ماهانه خود شده اند و بدهی های معوقه خود را پرداخت کرده اند یا وارد برنامه های مناسب برای بازپرداخت وام خود شده اند.  همه این افراد موفق می شوند اقساط خود را همانند شرایط پیش از کرونا پرداخت کنند.”

وبسایت CoreLogic در گزارش مربوط به سهم صاحبان خانه از ملک خود (Home Equity) برای کسانی که هنوز در طرح فوربرنس قرار دارند اظهار می دارد که بازستانی ملک تنها گزینه باقی مانده برای انان نیست: “در سه ماهه دوم سال 2020 ، به طور متوسط  ​​9,800 دلار به ارزش خانه افراد افزوده شده است.”

بسیاری از مالکان خانه ها امروز به اندازه کافی از ملک خود سهم دارند که بتوانند به جای بازستانی ملک خانه های خود را بفروشند. به طور کلی  فروش و محافظت از سرمایه گذاری مالی می تواند گزینه بسیار خوبی برای بسیاری از صاحبان خانه باشد. همانطور که Ivy Zelman، بنیانگذار Zelman & Associated، در پادکست اخیر ذکر کرد:  احتمال اینکه دوباره دچار بحران بازستانی ملک شویم، تقریباً صفر درصد است.”

کلام آخر

اگر در حال حاضر در طرح فوربرنس هستید یا نگرانید که نتوانید اقساط خود را بپردازید، با وام دهنده خود مشورت کنید تا ببینید چه گزینه هایی پیش رو دارید. همچنین می توانید از مشاوران متخصص در این عرصه کمک بگیرید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.