موارد کلیدی که پس از درخواست وام مسکن آمریکا باید از آنها اجتناب کنید

هنگامی که خانه مورد نظر خود را پیدا کردید و برای وام مسکن درخواست دادید، چند نکته کلیدی وجود دارد که قبل از بستن قرارداد جهت دریافت وام و خرید خانه باید آنها را در نظر داشته باشید. قبل از آن که خرید بزرگی انجام دهید، پول خود را جابجا کنید یا تغییرات عمده ای در زندگی ایجاد کنید، حتماً با وام دهنده خود مشورت کنید، کسی که صلاحیت دارد که توضیح دهد چگونه تصمیمات مالی شما ممکن است بر وام خانه شما تأثیر بگذارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، به مواردی که پس از درخواست وام مسکن باید رعایت شده و از آنها اجتناب ورزید، اشاره می کند.

کارهایی را که نباید پس از درخواست وام مسکن انجام دهید عبارتند از:

  • پیش از صحبت با بانک یا وام دهنده خود هیچ پول نقدی را به حساب های بانکی خود واریز نکنید.

وام دهندگان باید منبع پولی که شما به حساب خود واریز کرده اید را بدانند و پول نقد به راحتی قابل ردیابی نیست. قبل از این که هر پولی را به حساب های خود واریز کنید، روش صحیح ثبت و مستند کردن تراکنش های خود را با افسر وام دهنده در میان بگذارید.

  • هیچ خرید بزرگی مانند خرید اتومبیل یا مبلمان جدید برای خانه خود انجام ندهید.

بدهی جدید با تعهدات ماهانه جدید همراه است. تعهدات جدید شرایط جدیدی را ایجاد می کند. افرادی که بدهی جدید دارند نسبت بدهی به درآمد (DTI) بالاتری دارند.از آنجایی که این نسبت های بالاتر وام های پر ریسک تری را به همراه دارد، وام گیرندگان واجد شرایط ممکن است دیگر واجد شرایط برای دریافت وام مسکن نشوند.

  • ضامن وام هیچکس نشوید.

هنگامی که ضامن وام یک فرد دیگر می شوید، متعهد هستید. با این تعهد، نسبت بدهی به درآمد شما بالاتر می رود. حتی اگر قول و اطمینان بدهید که بازپرداخت های شخصی را که ضامن او شده اید را شما پرداخت نخواهید کرد، وام دهنده شما باید این بازپرداخت ها را بر علیه شما در نظر بگیرد.

  • حساب های بانکی خود را تغییر ندهید.

به یاد داشته باشید، وام دهندگان باید دارایی های شما را منبع یابی و پیگیری کنند. هنگامی که بین حساب های بانکی شما سازگاری وجود داشته باشد، این کار بسیار آسان تر انجام می گیرد. قبل از انتقال پول، با افسر وام خود صحبت کنید.

  • برای کردیت جدید درخواست ندهید.

فرقی نمی کند که این کردیت یک کارت اعتباری جدید باشد یا یک ماشین جدید. هنگامی که گزارش کردیت خود را توسط سازمان ها در چندین کانال مالی (وام مسکن، کردیت کارت، اتومبیل و غیره) به گردش درآورده و ارائه می دهید، کردیت اسکور شما تحت تأثیر قرار می گیرد. کردیت اسکور پایین تر می تواند نرخ بهره وام مسکن و احتمالاً واجد شرایط بودن شما را برای تأیید تعیین کند.

  • هیچ حساب کردیتی را نبندید.

بسیاری از خریداران خانه بر این باورند که داشتن کردیت کمتر باعث می شود که ریسک کمتری داشته باشند و احتمال مورد تأیید قرار گرفتن آنها بیشتر باشد. این باور درست نیست. یکی از اجزای اصلی کردیت اسکور شما، طول و عمق سابقه کردیتی شما (برخلاف سابقه بازپرداخت های شما) و کل استفاده شما از کردیت به عنوان درصدی از کردیت در دسترس است. بستن حساب های بانکی بر هر دو این عوامل تعیین کننده کردیت اسکور شما تأثیر منفی دارد.

 

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.