آنچه که لازم است در مورد بندهای احتمالی و احتیاطی در قرارداد خرید خانه بدانید.

بند یا ماده احتمالی یا احتیاطی یک شرط خاص است که باید برای نهایی شدن یک قرارداد ملکی رعایت شود. متداول ترین دلیلی که یک خریدار یا فروشنده خانه درخواست افزودن یک بند یا ماده احتمالی یا احتیاطی در قرارداد خرید ملک می کند، محافظت از خود و اطمینان از شرایط و وضعیت محقق، مسلم و قطعی در قرارداد معامله است.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد بندهای احتمالی یا احتیاطی که معمولاً خریداران و فروشندگان خانه در قراردادهای خود اعمال می کنند، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

در اینجا به برخی موارد احتمالی معمول در قرارداد که به معاملات املاک و مستغلات اضافه می شوند می پردازیم.

در صورتی که شما یک خریدار ملک هستید.

در خواست گنجاندن موارد احتمالی و احتیاطی در قرارداد خرید ملک به شما یک راه فرار می دهد. هر مورد احتمالی یک حلقه اضافی ایجاد می کند تا قبل از بسته شدن قرارداد معامله از آن عبور کنید. موارد احتمالی را می توان اضافه کرد تا به شما زمان بیشتری برای بررسی مجدد معامله بدهد یا اطمینان حاصل کنید که معامله طبق خواسته و شرایط شما پیش می رود.

موارد و بندهای احتمالی رایج و مشترک برای خریداران ملک.

خریداران اغلب درخواست یک بند احتیاطی در مورد وام می کنند، به این معنی که اگر نرخ بهره و شرایط مورد نظر شما در مورد وام تأیید نشد، قرارداد ملغی بوده و نیازی به ادامه قرارداد ندارید. موارد احتمالی و بندهای احتیاطی برای بازرسی از ملک مورد نظر و بیمه نیز رایج است. به عنوان مثال، اگر در حین بازرسی ملک مشکل عمده ای پیدا شود، یا بیمه نامه مورد قبول واقع نشود، زیرا مثلاً خانه بر روی گسل قرار دارد، خریدار این شانس را دارد که از معامله خارج شده و معامله فسخ شود.

علاوه بر موارد احتمالی، برخی از این موارد فقط ضرب الاجل هایی برای ادامه روند خرید ملک هستند. این نوع موارد و بندهای احتیاطی تاریخ هایی را تعیین می کنند که تا آن تاریخ ها باید بازرسی، تعمیرات، یا هرگونه مسائل مربوط به بیمه انجام شده باشند. نماینده املاک شما باید شما را در مورد لحاظ کردن بندهای احتمالی و احتیاطی استاندارد در قراردادتان راهنمایی کرده و همه موارد دیگری را که ممکن است به نفع شما باشد به شما پیشنهاد دهد. در صورتی که فروشندگان ملک نیز موارد احتمالی را در قرارداد در نظر گرفته اند، نماینده شما باید آنها را نیز برای شما به طور کامل توضیح دهد.

در صورتی که شما یک فروشنده ملک هستید.

اضافه کردن بندهای احتمالی و احتیاطی برای داشتن زمان بیشتر برای تخلیه خانه فعلی، می تواند به شما زمان بیشتری را برای بستن قرارداد معامله خانه ای که در حال نقل مکان به آن هستید قبل از فروش خانه فعلی، و همچنین بند احتیاطی برای داشتن زمان برای بررسی این که آیا واقعاً می خواهید از خانه فعلی خود جدا شوید، می دهد. این موارد احتیاطی همچنین می توانند شرایط معامله را تعریف کنند تا آنچه را که برای شما سودمندتر است درخواست کنند، مانند فروش خانه به خریداری که خانه را به صورت تماماً نقدی می خرد.

اما نکته اینجاست که: بسیاری از موارد احتمالی و احتیاطی ممکن است خریداران خانه شما را منصرف کرده و حذف نمایند، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم گیری، مزایا و معایب موارد احتمالی مورد نظر خود را با مشاور املاک خود مورد سنجش قرار دهید، به خصوص اگر خانه شما برای مدتی در بازار عرضه شده است یا پیشنهادات دیگری ندارید.

موارد و بندهای احتمالی رایج و مشترک برای فروشندگان ملک.

اکثر خریداران خانه بیش از هر چیز دیگری نگران شرایط بازرسی و تأمین مالی خانه هستند، بنابراین فروشندگان غیر از این موارد، چیزهایی برای مطالبه کردن دارند.فروشندگان معمولاً بر روی مواردی تمرکز می کنند که تعیین می کنند طی چه مدتی باید خانه را تخلیه نمایند، یا حتی یک گزینه اجاره مجدد برای اجاره کردن خانه از خریدار در صورت نیاز به زمان بیشتر پس از بسته شدن قرارداد را برای خود در نظر می گیرند.

جدا از این موارد، فروشندگان بیشتر بر روی یک پیشنهاد قوی توسط یک خریدار با تأمین مالی خوب تمرکز می کنند و جزئیات زیادی را به اکثر قراردادها اضافه نمی کنند.

سخن آخر

اگر پیشنهادات زیادی برای فروش خانه خود دارید، یا عجله ای برای فروش ندارید، موارد و بندهای احتمالی و احتیاطی یک راه عالی برای تعریف شرایط معامله به نفع شما هستند. اما اگر به دنبال فروش سریع یا داشتن یک پیشنهاد قوی هستید، همیشه عاقلانه نیست که درخواست های احتمالی را که واقعاً ضروری نیستند در قرارداد خود لحاظ کنید. اینجاست که داشتن یک نماینده با تجربه واقعاً می تواند تفاوت ایجاد کند و به شما اطمینان بدهد که در پایان یک قرارداد و معامله عالی را به دست خواهید آورد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.