حقیقت در مورد اخبار راجع به ارزش منفی خانه و سهم منفی مالک خانه از ملک خود.

اخیراً سهم مالک خانه از ملک خود (Home Equity) یکی از موضوعات داغ در اخبار املاک و مستغلات بوده است. و اگر اخبار را دنبال کرده اید، ممکن است شنیده باشید که تعداد رو به رشدی از صاحبان خانه با ارزش منفی خانه مواجه هستند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد اخبار منتشره در مورد ارزش منفی خانه و زیر آب بودن وام برخی از صاحبان خانه، به نکاتی اشاره می کند.

اما اجازه ندهید این تیترها شما را بترسانند. در حقیقت، تیتر این اخبار تمام اطلاعات مورد نیاز شما را برای این که واقعاً چه اتفاقی و در چه مقیاسی می افتد را در اختیار شما قرار نمی دهند. بیایید یکی از داستانها در مورد Home Equity که ممکن است در اخبار مشاهده کنید، و آنچه واقعاً در حال وقوع است را بررسی کنیم. به این ترتیب، زمینه لازم برای درک یک تصویر بزرگ از این موضوع را خواهید داشت.

عناوین خبرها بر روی اعداد Home Equity برای کوتاه مدت تمرکز می کنند و نمی توانند دیدگاه بلند مدت را منتقل کنند.

یکی از اخبار منتشر شده بر میزان درصد خانه های خریداری شده در سال 2022 متمرکز است که در حال حاضر از نظر قیمت خانه و میزان وامی که دارند زیر آب هستند. اصطلاح زیر آب به سناریویی اطلاق می شود که در آن صاحب خانه بیشتر از ارزش خانه وام بدهکار است. زمانی که بازار مسکن در سال 2008 سقوط کرد، مشکل بزرگی بود، اما امروز اهمیت آن کمتر است. پوشش رسانه ای در حال حاضر بر اساس گزارشی از شرکت Black Knight است. گزارش این منبع می گوید:

از تمام خانه هایی که در سال 2022 با استفاده از وام مسکن خریداری شده اند، اکنون حداقل نزدیک به 8 درصد در زیر آب هستند و نزدیک به 40 درصد از آنها کمتر از 10 درصد داری سهم برای مالک خود می باشند.

اجازه دهید این موضوع را باز کنیم و تصویر بزرگتری را ارائه دهیم. گزارش مبتنی بر داده ها از جانب شرکت Black Knight، به طور خاص در مورد خانه های خریداری شده در سال 2022 صحبت می کند، اما تیتر رسانه ها همیشه به این چارچوب زمانی اشاره نمی کنند یا زمینه ای پیرامون غیرعادی بودن سال 2022 برای بازار مسکن ارائه نمی دهند. در سال 2022، رشد قیمت مسکن افزایش یافت و در حدود ماه مارس تا آوریل به حداکثر خود رسید. از آن زمان به بعد، نرخ رشد قیمت کاهش یافته است.

صاحبان خانه هایی که سال گذشته خانه خود را درست در اوج خرید خریدند یا کسانی که در ماه های بعد قیمت خانه را بیش از ارزش بازار پرداخت کردند، احتمالاً در دسته کسانی قرار می گیرند که وام آنها زیر آب است.

بنابراین، این برای کسانی که در سال 2022 خانه خریداری کرده اند چه معنایی دارد؟ مهم است که به یاد داشته باشید، داشتن یک خانه یک سرمایه گذاری بلند مدت است، نه یک بازی کوتاه مدت. وقتی که تیترهای خبری بر دیدگاه کوتاه مدت تمرکز می کنند، لزوماً زمینه کامل را ارائه نمی کنند.

به طور معمول، هر چه بیشتر در خانه خود بمانید، با بازپرداخت وام خود و افزایش قیمت خانه، سهم بیشتری از خانه خود به دست خواهید آورد. با شرایط اخیر بازار، اگر فقط چند ماه صاحب خانه باشید، ممکن است بلافاصله سهم قابل توجهی از خانه خود به دست نیاورید. اما این نیز درست است که بسیاری از صاحبان خانه که اخیراً خانه خود را خریده اند، بعید است که هنوز به دنبال فروش آن باشند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.