2.3 آیا می توان با پس انداز کم هم خانه خرید؟

برنامه هایی برای کمک به کسانی که اولین خانه خود را می خرند، وجود دارد.

در مقالات قبلی پروسه دریافت وام مسکن را توضیح دادیم، اما می دانیم که ممکن است همه افراد پول کافی برای پیش پرداخت نداشته باشند یا نتوانند از عهده هزینه های کلوزینگ بر بیایند. به هر حال تقریبا برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، و در این مقاله می خواهیم شما را با برخی از گزینه های مقرون به صرفه برای خرید مسکن، آشنا کنیم. یادتان باشد که مشاور خرید ملک یا Homeownership advisor می تواند برنامه های مناسب با شرایطتان را به شما معرفی کند.

هر موقع که احساس کردید نیاز به اطلاعات دیگری دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تایملاین مسکن پاسخ سوالات خود را بیابید و تک تک مراحل خرید مسکن را مشاهده کنید!

برنامه های کمکی پیش پرداخت یا DPA

به کمک این برنامه ها می توانید از هزینه های نقدی خود بکاهید. البته برای شرکت در این برنامه ها باید درآمد محدودی داشته باشید و قیمت خانه مورد نظرتان هم بیشتر از مقدار مشخصی نباشد، اما در صورتی که واجد شرایط باشید، می توانید فاند یا وام با بهره کم یا حتی بدون بهره برای تامین پیش پرداخت خانه، دریافت کنید.

کمیته سرپرستی زمین یا CLT

این کمیته ها ارگان های غیر سود آور هستند که صرفا ساختمان را به خریداران می فروشند و خریدار قرارداد رهن بلند مدت برای زمین زیر خانه خود می بندد. البته شرایط آن کمی پیچیده است، اما به هر حال با قیمت پایین تری می توان صاحب خانه شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید:   www.cltnetwork.org

توسعه دهنگان غیر سود آور یا اجتماعی یا Nonprofit and community developers

تعدادی از توسعه دهندگان با استفاده از برنامه های دولتی به خانواده های کم درآمد کمک می کنند تا صاحب خانه شوند. در صورت وجود این برنامه ها در محله مورد نظر شما، مشاور خرید ملک می تواند در این زمینه راهنماییتان کند.

برنامه های Habitat for Humanity

Habitat for Humanity سازمانی است که با شهروندانی که دارای درآمد مشخصی هستند و حاضرند با انجام برخی تعمیرات صاحب خانه خود شوند، همکاری می کند. خانه های این سازمان معمولا با قیمت بسیار مناسب فروخته می شوند و وام هایشان هم بهره چندانی ندارد. در صورت تمایل می توانید با سازمان محلی خود تماس بگیرید و از شرایط برنامه هایشان آگاه شوید.

تعاونی مسکن یا Cooperative housing

تعاونی مسکن یا co-op به شرایطی گفته می شود که گروهی از افراد به صورت جمعی مالکیت یک یا چند ساختمان مسکونی را به دست می گیرند (بر خلاف کاندومینیوم ها که ساکنان قباله های جداگانه ای دارند). صاحبان تعاونی مسکن هزینه وام، مالیات، بیمه، تعمیرات و غیره را بین همه اعضا تقسیم می کنند، و همچنین اعضای جدید را هم ارزیابی می کنند، و این یعنی می توانید همسایه هایتان را خودتان انتخاب کنید. البته معمولا قوانینی هم در مورد نگهداری حیوانات خانگی، تعداد ساکنان مجاز هر واحد و اجاره واحد ها دارند، بنابراین بهتر است قرارداد خود را با دقت مطالعه کنید.

قرارداد قباله ای یا Contract for deed

در این نوع قرارداد ها خریدار با فروشنده قرارداد می بندد که به مدت چند سال و طبق برنامه مشخصی به فروشنده اقساط بدهد و بعد از اتمام این مدت، مبلغ باقی مانده را که رقم بزرگی است به صورت نقد بپردازد که معمولا برای این کار وام مسکن دریافت می شود. اگر هنوز نمی توانید وام مسکن دریافت کنید اما فکر می کنید که در آینده می توانید حائز شرایط شوید، با عقد این نوع قرارداد ها می توانید در این بین کردیت خود را بهبود دهید و یا پس انداز کنید، که البته این قرارداد ریسک هایی هم دارد.

هر موقع که احساس کردید نیاز به اطلاعات دیگری دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تایملاین مسکن پاسخ سوالات خود را بیابید و تک تک مراحل خرید مسکن را مشاهده کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.