MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

چرا در آمریکا موجی از بازستانی ملک (Foreclosure) در راه نیست؟

با پایان یافتن برنامه های فوربرنس، بسیاری نگران هستند که بازار مسکن موجی از بازستانی ملک را تجربه کند، مشابه آنچه که پس از حباب مسکن در 15 سال پیش رخ داد. در اینجا چند دلیل وجود دارد مبنی بر این که این اتفاق نخواهد افتاد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، دلایل این که چرا در بازار فعلی مسکن آمریکا موجی از بازستانی ملک نخواهیم داشت را ذکر و مورد بررسی قرار می دهد.

این بار صاحبخانه های کمتری دچار مشکل هستند.

پس از آخرین سقوط بازار مسکن، حدود 9.3 میلیون خانوار خانه های خود را به دلیل بازستانی ملک (Foreclosure)، فروش کوتاه مدت (Short sale)، یا به دلیل پس دادن خانه به بانک، از دست دادند. از آنجایی که در اوایل سال گذشته دستورات و توصیه های ماندن در خانه صادر شد، ترس از این بود که همه گیری بیماری به روشی مشابه بر صنعت مسکن تأثیر بگذارد. بسیاری پیش بینی کردند که تا 30 درصد از همه دارندگان وام مسکن وارد برنامه فوربرنس شوند. در واقع تنها 8.5 درصد از دارندگان وام مسکن این کار را کردند، واین تعداد اکنون به 2.2 درصد کاهش یافته است.

تا روز جمعه گذشته، تعداد کل وام های مسکن که هنوز در برنامه فوربرنس هستند، 1,221,000 مورد بود. این تعداد بسیار کمتر از 9.3 میلیون خانواری است که بیش از یک دهه پیش خانه های خود را از دست دادند.

بیشتر دارندگان وام های مسکن باقی مانده در طرح فوربرنس، دارای سهم کافی (equity) از خانه برای فروش خانه های خود هستند.

با توجه به افزایش سریع قیمت مسکن در دو سال گذشته، از 1.22 میلیون مالک خانه که در حال حاضر در طرح فوربرنس قرار دارند، 93 درصد آنها حداقل 10 درصد سهم از خانه های خود دارند. این 10 درصد سهم مهم است زیرا به صاحبان خانه امکان می دهد به جای این که با آسیب رسیدن به کردیت خود که بازستانی ملک یا فروش کوتاه مدت آن را ایجاد می کند مواجه شوند، خانه های خود را بفروشند و هزینه های مربوط به آن را بپردازند.

هفت درصد باقی مانده ممکن است گزینه ای برای فروش نداشته باشند، اما اگر کل هفت درصد از آن 1.22 میلیون خانه در معرض بازستانی ملک قرار گیرند، تعداد آنها مجموعاً 85,400 مورد وام مسکن خواهد بود. در اینجا تعداد بازستانی ملک سالانه برای سه سال منتهی به بیماری همه گیر وجود دارد:

سال 2017 تعداد 314,220 مورد بازستانی ملک

سال 2018 تعداد 279,040 مورد بازستانی ملک

سال 2019 تعداد 277,520 مورد بازستانی ملک

تعداد احتمالی بازستانی ملک که از برنامه فوربرنس خارج می شوند، به هیچ وجه به تعداد بازستانی ملک که بر سقوط بازار مسکن در 15 سال پیش تأثیر گذاشت، نزدیک نیست. در واقع کمتر از یک سوم هر سه سال قبل از همه گیری است.

بازار فعلی می تواند خانه های فروشی را که به بازار می آیند جذب کند.

هنگامی که در سال 2008 بازستانی ملک وارد بازار مسکن شد، عرضه بیش از حد خانه برای فروش وجود داشت. امروز وضعیت بازار مسکن درست برعکس است. در سال 2008، لیست های خانه های فروشی به مدت بیش از 9 ماه در بازار وجود داشتند. امروزه این میزان کمتر از 3 ماه است. در اینجا نموداری وجود دارد که تفاوت بین این دو بازار را نشان می دهد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.