اصطلاح PITI چیست و چگونه بر وام شما تأثیر می گذارد؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Redfin، اصطلاح PITI در زمینه وام مسکن را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

اصطلاح PITI مخفف loan Principal, Interest, Taxes, Insurance به معنای مبلغ اصل وام، بهره وام، مالیات‌ها و بیمه است، و این اصطلاح به چهار عنصر اصلی اشاره دارد که به طور معمول در بازپرداخت های ماهانه وام مسکن توسط وام گیرنده به پرداختی های آنها اضافه می‌شوند. هر یک از این عناصر به کل هزینه‌های مالکیت منزل اضافه می‌کنند و میزان پرداخت ماهانه را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

  1. مبلغ اصل وام: این مبلغ وام اولیه است که از یک وام ‌دهنده به منظور خرید منزل قرض گرفته می‌شود. این مبلغ معادل میزان بهای خرید منزل منهای هر مبلغ پیش‌پرداختی است که توسط خریدار پرداخت می‌شود. در طول مدت وام، مالک منزل مبلغ اصل وام را به همراه بهره وام به وام ‌دهنده بازپرداخت می‌کند.
  2. بهره وام: بهره وام، هزینه قرض دادن مبلغ مورد نیاز برای خرید منزل است. این بهره بر اساس میزان مانده مبلغ اصل وام و نرخ بهره وام محاسبه می‌شود. ابتدا، قسمت قابل توجهی از بازپرداخت ماهانه به پرداخت بهره وام اختصاص داده می‌شود، اما این تقسیم‌بندی با گذر زمان تغییر می‌کند و مقدار بیشتری از پرداخت به مبلغ اصل وام منتقل می‌شود.
  3. مالیات‌ها: مالیات‌های ملکی مالیات‌هایی هستند که به دولت‌های محلی پرداخت می‌شوند تا خدماتی مانند مدارس، جاده‌ها، خدمات اضطراری، پلیس، آتش‌نشانی و موارد دیگر را تأمین کنند. میزان مالیات‌های ملکی توسط نرخ مالیات ملکی محلی و ارزش تخمینی منزل تعیین می‌شود. معمولاً مالیات‌های ملکی به صورت سالانه پرداخت می‌شوند، اما اغلب به عنوان مبلغ اسکرو در پرداخت ماهانه وام مسکن گنجانده می‌شوند.
  4. بیمه: این عنصر شامل بیمه خانه‌ و در صورت لزوم بیمه خصوصی وام مسکن (PMI) است. بیمه خانه در مقابل آسیب یا ضرر به ملک و محتویات آن از جمله حوادثی مانند حریق، دزدی یا آسیب از طوفان‌ها حفاظت می‌کند. بیمه خصوصی وام مسکن یا PMI در صورتی که خریدار کمتر از 20 درصد ارزش خانه را به عنوان پیش‌پرداخت بپردازد، لازم است و این بیمه در صورت عدم بازپرداخت وام از سوی وام گیرنده، به وام ‌دهنده اجازه می دهد تا مبلغ وام را از محل این بیمه تأمین نموده و از خود محفاظت نماید. هنگامی که مالک منزل طی بازپرداخت های وام خود حداقل 20 درصد از مبلغ بهای منزل را پرداخت نمود، بیمه خصوصی وام مسکن یا PMI قابل لغو است.

درک کل هزینه مالکیت منزل، برای خریداران خانه ضروری است و به افراد کمک می‌کند تا بودجه خود را برنامه‌ریزی کرده، توانایی بازپرداخت ماهانه را ارزیابی کرده و از دریافت وامی که نمی‌توانند به راحتی آن را مدیریت کنند، پرهیز نمایند.

ماشین‌های محاسباتی آنلاین وام، می‌توانند به شما کمک کنند تا بازپرداخت ماهانه PITI خود را بر اساس قیمت ملک، میزان پیش‌پرداخت، نرخ بهره وام، مالیات‌های ملکی، بیمه خانه و بیمه خصوصی وام مسکن مربوطه تخمین بزنید.

لازم به ذکر است که در حالی که PITI بخش قابل توجهی از کل هزینه مالکیت منزل را تشکیل می‌دهد، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که مالکان منزل باید مد نظر داشته باشند، مانند هزینه تعمیر و نگهداری، هزینه‌های انجمن مالکان (HOA) و تغییرات احتمالی در مقدار مالیات‌های ملکی یا حق بیمه.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.