4.4 حین خرید خانه به چه نکانی توجه کنیم و در کجا ها بگردیم؟

بعد از فراهم کردن امکانات خرید خانه نوبت به یافتن خود خانه می رسد!

حین خرید خانه باید به نکات زیادی دقت کنید. در این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی از این نکات آشنا کنیم. اول باید از خودتان بپرسید که به چه نوع خانه ای با جه امکاناتی نیاز دارید و چه چیز هایی را می خواهید. اگر هوشمندانه انتخاب کنید و شانس هم همراهتان باشد، می توانید حتی خانه ای بهتر از آنچه که پیشبینی کرده بودید، بخرید.

هر موقع که احساس کردید نیاز به اطلاعات دیگری دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تایملاین مسکن پاسخ سوالات خود را بیابید و تک تک مراحل خرید مسکن را مشاهده کنید!

نیاز های خود را اولویت بندی کنید

درست است که در خرید خانه باید به نکات زیادی توجه کنید، اما خوب است تعیین کنید که چه نکته ای از بقیه مهم تر است و چه کسی باید در این مورد تصمیم بگیرد. با تمامی اعضای خانواده در مورد اولویت هایشان مشورت کنید.

  • چه کسی قرار است خانه را بخرد؟ با همه صحبت کنید و ببینید که باید چه کسانی را پیش از خرید خانه راضی سازید.
  • در آینده چه نیاز هایی خواهید داشت؟ آیا تعداد نفرات خانواده افزایش خواهد یافت؟ نیاز به اتاق خواب یا فضای بیشتری خواهید داشت؟
  • آیا حواستان جمع است؟ سعی کنید دنبال خانه های با رنج قیمتی و ویژگی های معقول بگردید تا وقت خود را تلف نکنید.

به محله خانه هم دقت کنید!

یادتان باشد که حین خرید خانه هزینه های حمل و نقل را هم در نظر بگیرید. مثلا اگر تصمیم دارید خانه ای ارزان بخرید که فاصله زیادی از محل کارتان دارد، ممکن است هزینه های بنزین و حمل و نقل و… سرسام آور باشند!

برای یافتن خانه مناسب از MLS استفاده کنید

MLS یا سرویس لیست خانه ها (multiple listing service) خانه های فروشی را بر حسب محله و همزمان با ثبت آن ها نشان می دهد و حاوی بروزترین اطلاعات است. مشاوران املاک از همین برنامه استفاده می کنند. مشاور املاک این خانه ها را بلافاصله بعد از گذارده شدن به فروش به اطلاع شما می رساند. حتی در برخی ایالات می توانید خودتان به این برنامه دسترسی پیدا کنید یا از طریق وبسایت مشاور املاک از آن استفاده کنید.

خوب است بدانید که MLS کامل تر از تمامی لیست های دیگر است و استفاده از آن نسبت به روش های دیگر مزایای بیشتری دارد.

روش های دیگر یافتن خانه

معمولا خرید خانه به کمک مشاور املاک مطمئن ترین راه آن است، اما می توانید در صورت تمایل خودتان هم مشغول جستجو شوید که در زیر سه روش متعادل آن آورده شده است:

  • در محله های مورد نظر بگردید

در محله های مورد نظر خود قدم بزنید و ببینید که آیا ویژگی های مد نظر شما را دارند و خانه ها در رنج قیمتی مد نظر شما قرار دارند؟ به سوپرمارکت ها و رستوران های محلی هم سر بزنید و با ساکنین محله صحبت کنید. ببینید که چند وقت است که در آن محله زندگی می کنند و از چه ویژگی های آن خوششان یا بدشان می آید. قطعا این افراد می توانند اطلاعات بسیار ارزشمندی در اختیار شما قرار دهند.

  • از خانه ها بازدید کنید

تور های open house به بازدید کنندگان اجازه می دهند که بدون وقت قبلی از یک خانه دیدن کنند. در صورتی که به این تور ها سر بزنید، نماینده فروشنده از شما سوال خواهد کرد که آیا نماینده ای برای خرید دارید یا خیر. در صورتی هم که فراموش کنند خودتان این اطلاعات را در اختیارشان قرار دهید. فقط یادتان باشد که این نماینده به فروشنده خدمت می کند و خوب نیست که اطلاعات زیادی در اختیار او قرار دهید. مثلا در مورد بودجه یا علاقه خود نسبت به خانه حرف نزنید، زیرا از این اطلاعات می توانند برای افزایش قیمت پیشنهادی شما استفاده کنند.

  • در اینترنت جستجو کنید

اگر مدتی است به فکر خرید خانه افتاده اید، احتمالا با وبسایت هایی چون Zillow، Trulia، Redfin، یا realtor.com آشنا هستید. می توانید در این وبسایت ها بگردید و خانه های مورد علاقه خود را به مشاورتان ارسال کنید تا قراری برای بازدید خانه توسط شما معین کند. همه این وبسایت ها اپلیکیشن های همراه هم دارند و بسیاری از مشاوران روی وبسایت شخصی خود هم خانه های فروشی را قرار می دهند. فقط یادتان باشد که MLS نسبت به همه این وبسایت ها بروز تر است. البته برخی از این وبسایت ها هم اطلاعاتی در مورد املاک نشان می دهند که در MLS موجود نیست. اگر بازار مورد نظر شما رقابتی است، دانستن تفاوت این سرویس ها ممکن است به دردتان بخورد و شما را یک هیچ از سایر رقبا جلو بیندازد. مشاور هم می تواند در زمینه تدوین استراتژی مناسب برای خرید کمکتان کند.

هر موقع که احساس کردید نیاز به اطلاعات دیگری دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تایملاین مسکن پاسخ سوالات خود را بیابید و تک تک مراحل خرید مسکن را مشاهده کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.