1.1 کلیات خرید خانه در آمریکا

صاحب خانه شدن مزایا و معایب خاص خودش را دارد

درست است که خرید خانه بسیار ارزشمند و از نظر اقتصادی کار هوشمندانه ای است، اما می تواند ریسک های بزرگی در بر داشته باشد. در زیر برخی از این مزایا و معایب ذکر شده است.

هر موقع که احساس کردید نیاز به اطلاعات دیگری دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تایملاین مسکن پاسخ سوالات خود را بیابید و تک تک مراحل خرید مسکن را مشاهده کنید!

  • داشتن ملک

مزایا: چی بهتر از اینکه صاحب ملک خود شوید؟ بدین ترتیب کنترل محل زندگی خود را به دست می گیرید و دیگر کسی بالای سر شما نیست که کار هایتان را کنترل کند. حتی می توانید رنگ دیوار هایتان را هم به دلخواه عوض کنید.

معایب: آزادی عمل با خود مسئولیت در بر دارد. هزینه مالیات ها و تعمیرات و… که قبلا بر عهده موجر بود، اکنون روی دوش شماست. توجه کنید که حین اقدام برای خرید خانه تمامی هزینه ها را در نظر بگیرید، نه تنها وام مسکن. در غیر این صورت ممکن است در پرداخت هزینه ها به مشکل بر بخورید و مالکیت ملک را از دست بدهید و تا سالیان سال درگیر تاثیرات منفی آن روی کردیت خود باشید.

  • سهم خانه (equity)

مزایا: با افزایش سهم خانه دارایی شما هم بیشتر می شود. حتی می توانید خانه هایی به قیمت پایین بخرید و با صرف هزینه و تعمیرات، ارزش آن را بالا ببرید.

معایب: توجه کنید که ممکن است ارزش خانه بنا به مواردی که از کنترل شما خارج است، کاهش پیدا کند. شاید حتی ارزش آن به کمتر از مقدار خرید برسد و متضرر شوید. توجه کنید که اگر کارتان به نحوی است که ممکن است به ایالت دیگر بروید، احتمالا هزینه های نگهداری خانه از ارزش آن بیشتر می شود.

  • مالیات ملک

مزایا: صاحبان خانه می توانند مقدار مالیات ملک و بهره وام مسکن را از درآمد فدرال خود کم کنند.

معایب: قوانین مالیات ممکن است تغییر کنند و دیگر مورد فوق صدق نکند.

  • هزینه های کلوزینگ

مزایا: صاحبان خانه می توانند هزینه های کلوزینگ را هم مالیات خود بکاهند و با اضافه کردن امکاناتی چون پنل های آفتابی از امتیاز مالیات بهره مند شوند.

معایب: این موارد تنها یک بار رخ می دهند پس بهتر است خیلی روی آن ها حساب نکنید.

حالا از خودتان بپرسید که آیا این ریسک ها شما را می ترسانند یا نه؟ اکنون نظرتان در مورد صاحب خانه شدن چیست؟

به وام مسکن نیاز خواهید داشت

مگر اینکه بخواهید ملک خود را با پول نقد بخرید، باید وام مسکن بلند مدتی تهیه کنید. برای این کار به کردیت خوبی نیاز دارید که شرایط آن در مقالات دیگر توضیح داده ایم. در واقع خانه ای که برای آن اقدام به دریافت وام می کنید، همان وثیقه ای است که در اختیار بانک قرار می دهید.

از آنجایی که وام مسکن پول بسیار زیادی است، وام دهنده هم می خواهد مطمئن شود که شما توانایی بازپرداخت این مبلغ را دارید و خانه مورد نظر هم ارزشش را دارد.

اگر ضوابط وام مسکن را زیر پا بگذارید، وام دهنده می تواند ملک را از شما سلب کند که در این صورت به ضرر هر دو طرف تمام می شود. برای همین است که اقدام برای دریافت وام مسکن به این آسانی ها نیست.

  • داشتن کردیت اسکور خوب بسیار حائز اهمیت است

داشتن کردیت اسکور خوب برای متقاضیان وام مسکن بسیار مهم است و باعث می شود بهره وامتان کاهش یابد.

در واقع وام دهنده اگر تشخیص بدهد که ریسک وام دادن به شما کمتر است، بهره کمتری هم طلب می کند. با بهره کمتر هم هزینه های شما کاهش می یابد. حتی مبلغی که نیم درصد هم کمتر باشد، در طولانی مدت می تواند پول زیادی را در جیب شما نگه دارد. در این مقاله، به مفصل شرح می دهیم که از نظر وام دهندگان کردیت خوب چیست.

هر موقع که احساس کردید نیاز به اطلاعات دیگری دارید، می توانید با مراجعه به صفحه تایملاین مسکن پاسخ سوالات خود را بیابید و تک تک مراحل خرید مسکن را مشاهده کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.